Nintendo pripravuje SNES Classic Mini

SNES Classic Mini

Tak sa zdá, že Nintendo Switch nebude jediná konzola, ktorú tento rok plánujú japonci vydať. Po enormnom úspechu NES Classic Mini, ktorého výrobu sa Nintendo rozhodlo nečakane ukončiť, sa objavujú správy o možnom nástupcovi.

Má ním byť nová konzola SNES Classic Mini. Po vzore svojho predchodcu to má byť drobná konzola, ktorá ponúkne dostatočne výkonný hardvér na emuláciu tých najslávnejších SNES titulov v histórii. A možno ponúkne bonus v podobe hier z predchodcu, NES-ka. Ale len možno. Čo sa vie s istotou, je, že vývoj novej mikrokonzoly je v plnom prúde a konzola vstúpi do predaja koncom roka 2017. Tentoraz by sa ale Nintendo mohlo poučiť zo svojho predošlého úspechu a mohlo by vyrobiť viac kusov, než v prípade NES Classic Mini. To totiž trpelo nedostatkom kusov a keď Nintendo oznámilo koniec produkcie, ceny posledných kusov zdraželi aj o niekoľkonásobok.

via EuroGamer; titulný obrázok RetroGamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *