Takto vyzerajú hry na Project Scorpio v 1080p a v 4K!

Project Scorpio Tech Demo

O tom, ako dokáže Project Scorpio vylepšiť grafickú kvalitu hier, sme toho už počuli veľa. No teraz nastal čas, aby slová prestali byť slovami a aby sa ukázali skutky. A práve tie teraz máme možnosť vidieť!

Na internete sa totiž objavili prvé screenshoty z hier, respektíve tech demo verzií, ktoré bežia na novom Xboxe. Ten ich zvládne renderovať v natívnom 4K, vďaka čomu bude Scorpio rozhodne skvelou voľbou pre majiteľov 4K televízorov. O obrovský výkon nebudú ukrátení ani majitelia 1080p televízií. Project Scorpio totiž pri nižšom rozlíšení môže vyťažiť výkon tak, že vylepší vizuál hier prostredníctom supersamplingu. Ako bonus, hry s odomknutým frameratom pobežia v 60fps a tie, ktoré boli na Xbox One locknuté na 30fps, môžu pri určitých nastaveniach bežať v 60fps na Scorpiu. Skrátka je to konzola pre fajnšmekrov, ktorí si chcú vyšperkovať svoje hry a užiť si ich podľa predstáv vývojárov.

Steampunk Demo – Project Scorpio (4K)

Hneď na úvod tu máme jeden screenshot, ktorý nám ukazuje zvláštne steampunk tech demo bežiace pri 4K. Vidíme tu istú ženu, vzhľadom ju tipujeme na niečo medzi adventúrkyňou a vedkyňou. Na nasledujúcich dvoch screenshotoch môžete vidieť priame porovnanie, ako vyzerá scéna pri 1080p rozlíšení na Xbox One (vľavo) a pri 4K rozlíšení na Projecte Scorpio (vpravo). V tomto prípade Microsoft demonštroval len rozdiely, ktoré prináša vyššie rozlíšenie, bez dodatočných vylepšení.

Screenshot z Project Scorpio (12MB)

Steampunk Demo – Project Scorpio (1080p)

Ďalší grafický rozdiel, ktorý Microsoft svojim partnerom ukázal, sa týka Scorpia na 1080p obrazovke. Nie každý má 4K televízor a Microsoft preto myslel aj na zvyšných. Scorpio tak prinesie majiteľom 1080p televízií prídavnú hodnotu v podobe vyššej kvality obrazu, ako môžeme vidieť na ďalšej dvojici screenshotov. Tu tiež môžeme vidieť výrazné rozdiely medzi klasickým Xbox One a jeho výkonnejším mladším bratom. Obzvlášť viditeľné je to na kvalite vlasov, ktoré sú rozmazané na Xbox One, no detailné na Scorpiu.

Lienka – Project Scorpio (4K s vylepšeniami)

Project Scorpio však nie je len o vyššom rozlíšení. Už dávnejšie bolo potvrdené, že vývojári budú môcť aplikovať rôzne ďalšie vylepšenia, ako napríklad kvalitu tieňov či zvýšiť detaily objektov. Ako to môže vyzerať, Microsoft prezentoval na ďalšom deme. Tentoraz to bola lienka, ktorá bola obohatená o chlpy na nohách a detailnejšie oči pre realistickejší feeling. Posúďte sami. Len dodám, že screenshot vľavo ukazuje lienku s textúrami z Xbox One.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *