Project Scorpio má len 1TB úložisko a to je šialene málo…

Xbox Project Scorpio

Microsoft nám ešte minulý mesiac ukázal špecifikácie Project Scorpio a asi sme všetci ostali žasnúť, keď sme videli, že sa mu podarilo nielen dorovnať, ale dokonca prekonať plánované špecifikácie. No zároveň oznámil jednu nie veľmi lichotivú informáciu – Scorpio má 1TB úložisko.

Bežnému hráčovi na Xbox One alebo One S príde 1TB priestor tak akurát. Veľa hier má kapacitu do 60GB a keďže značnú časť miesta na 500GB Xboxe zaberá jeho systém, tak 1TB disk by mal byť novým štandardom. No v prípade Projectu Scorpio je 1TB žalostne málo.

Xbox One 500GB full

A to sme si v roku 2014 mysleli, že hry sú priveľké…

Scorpio totiž nie je len výkonnejší Xbox. Je to konzola, ktorá je určená na hranie v 4K rozlíšení a tým pádom potrebuje textúry vo vyššej kvalite, než s akými si vystačí Xbox One. Textúry vo vysokom rozlíšení budú obsiahnuté prakticky v každej novej hre, ktorá je navrhnutá pre Scorpio. Schválne som nepoužil výraz „natívna podpora“, keďže hry s dynamickým rozlíšením budú automaticky bežať na Scorpiu v najvyššom možnom bez ohľadu na to, či vyjdú v 2017 alebo vyšli v 2013. Fajn, takéto hry si v poriadku vystačia s 1TB úložiskom.

Seagate 512GB SSD for Xbox One

Vyzerá to, že externý disk bude potrebný

Lenže potom tu máme 4K hry. Po ukážkový príklad si netreba chodiť ďaleko. Stačí sa pozrieť na Gears of War 4 na PC. Táto hra vyšla s podporou Play Anywhere, už dnes obsahuje 4K assety a tým pádom je plne pripravená na Scorpio. Lenže, Scorpio zjavne nie je pripravené na takto veľké hry. Gears vyžadujú na počítači minimálne 125,6GB voľného miesta. Pre zaujímavosť, nový, čerstvo rozbalený 1TB Xbox One má okolo 780GB voľného miesta. Čo znamená, že si naň nainštalujete asi 6 hier a skončili ste. Treba kúpiť externý disk. Alebo je treba, aby Microsoft vydal aspoň 2TB verziu. A možno radšej 4TB verziu. Alebo radšej kúpiť externý disk?

Gears of War 126GB

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Ferri píše:

  Nesuhlasim, mam Xbox One 500GB a nemam problem s miestom. Jednoducho mam nainstalovane max 2 – 3 hry. Vzdy hram len jednu hru v jednom case, nemixujem to. Rovnako planujem fungovat aj so Scropiom. Inak vyborny web, chvalim mnozstvo a kvalitu clankov 😉

  • Jaromír Miko píše:

   samozrejme je to individuálne, ja mám tiež 500GB Xbox a teraz tam mám 29 hier, viaceré z nich sú také menšie arkády. 🙂 A vďaka, snažíme sa zvyšovať kvalitu každým dňom

   • Rado píše:

    Mám 500GB + 2TB + 4TB a blíži sa čas, že to čoskoro zaplním. A využívám množstvo hier. Dúfam, že 4TB hdd externý nebude robiť problémy s hrami v 4K. 1TB hdd scorpio nezrychlovali len tak.

 2. ludovico píše:

  PS na stranke alza mi pri pripravovanej konzole project scorpio ukazalo cenu 614,92 euro bez DPH (mobilna verzia).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *