RECENZIA Cars 3: Driven To Win

Cars 3 Recenzia

S príchodom novej generácie konzol tak nejak vymizol žáner hier podľa animovaných filmov. Vyzeralo to, že je im koniec, čo bola tak nejak škoda, ak vezmeme na vedomie, že mnoho ľudí dnes hľadá rodinné tituly vhodné aj pre maloletých – čo zrovna GTA V nie je.

Preto bolo celkom príjemným prekvapením, keď v Disney otočili kormidlo o 180° a krátko po tom, ako uzavreli štúdio Avalanche Studios, ho znovu otvorili. A túto správu oznámili rovno s oznámením novej hry – Cars 3: Driven to Win. S obľúbenými postavami autami, na známych tratiach a s lokálnym multiplayerom.

Nemajte však prehnané očakávania. Hra síce doprevádza film, ten však na rozdiel od nej ponúka príbeh. Nejaký ten dej sa síce nachádza aj v hre, no nie je zďaleka tak výrazný a rekapituluje to, čo už vieme z trailerov. Lightning McQueen je už pomaly na dôchodku a nastupuje mladá generácia, ktorá je rýchlejšia a stelesňuje ju Jackson Storm.

Cars 3: Driven to Win

To je vlastne všetko, čo sa dozviete a sem-tam vás pri prechádzaní hrou prekvapí nejaký ten boss, ktorý si chce dokázať, že aj napriek vysokému veku je stále lepší, než McQueen. Čo sa toho absentujúceho príbehu týka, podľa mňa to súvisí s tým, že hra vyšla pred filmom a Avalanche sa chceli vyvarovať možným spoilerom.

Výsledkom tak je hra, ktorá je o závodení, plnení výzev a odomykaní nových áut, režimov a tratí. Je však pravda, že ja som si všetky režimy odomkol na samom začiatku a podobne rýchlo sa mi darilo odomykať trate. Celkovo hra ponúka 6 závodných režimov, 23 obľúbených (aj nových) áut a 21 tratí.

Cars 3: Driven to Win

Režimy našťastie nie sú repetitívne a každý je v niečom výnimočný. Okrem klasického závodu sa tu nachádza režim Battle Race, ktorý vám okamžite pripomenie Mario Kart. Závodíte, zbierate pritom rôzne „zbrane“ a následne na svojich súperov strieľate alebo im hodíte pod kolesá mínu. Ale pozor, to isté môžu spraviť aj oni vám, čiže dostať sa z 1. miesta na posledné nie je nič neobvyklé.

Ďalej je tu časovka, kde je cieľom zabehnúť čo najrýchlejšie kolo, Stunt Showcase, kde vyhráva ten, čo spraví najviac trikov, Takedown, kde musíte zničiť čo najviac áut v určitom časovom úseku a nakoniec Playground mód, kde sa môžete vyblázniť.

Cars 3: Driven to Win

Tradičný systém postupnosti tu nie je, vplyv na odomykanie vecí má plnenie výzev, ktoré nájdete v tzv. Hall of Fame. Je ich tu cez 130, pričom ich plnením odomykáte nové trate a autá a postupne sa dopracujete k rôznym bossom. A poviem vám, závodiť proti bossom je pomerne ťažké a vie vás potrápiť aj na ľahkej obtiažnosti. Závody proti ním sú dosť podobné Mario Kartu, okrem veľkej trati možno zbierate rakety a zbrane, ktorými môžete ovplyvniť stav závodu. Alebo aj nie. Je to v podstate o šťastí.

Čo ale poteší rodiny, je možnosť lokálneho multiplayeru. S ním sa dnes človek pri mnohých hrách na diskoch nestretne, takže si jeho prítomnosť cením. Navyše je to celkom plynulé, pretože po dokončení závodu si viete okamžite vybrať ďalšiu trať aj režim, aby ste sa nemuseli vrátiť do menu. To je niečo, čo sa mi osobne páči a čo mi po odohraní Cars 3 aj celkom chýba po dohraní závodu v iných hrách.

Cars 3: Driven to Win

Resumé

Nintendo má Mario Kart a pre zvyšok tu je obdobná hra Cars 3: Driven to Win. Obe sa vyznačujú ikonickými postavami (autami), jednoduchosťou, princípmi a aj možnosťami. Vlastne je to taká decentná casual záležitosť, ktorá poteší rodiny a aj fanúšikov filmu, bez ohľadu na ich vek. Ak však Cars 3 nie je vašou šálkou kávy, potom vás zrejme obíde aj hra. Rozhodne si cením jednoduchosť ovládania a užívateľského prostredia, ako aj grafickú stránku a animácie, kde je vidieť, že hru aj film robil Disney.

Cars 3: Driven to Win

Celkový verdikt

6.8/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *