Spielbergov film o virtuálnej realite v traileri

Knižný trhák Ernesta Clinea, Ready Player One – Hra sa začína sa dočkala zaslúženého úspechu a tak Hollywoodski žraloci na seba nenechali dlho čakať. Túto hernú modlu Steven Spielberg prinesie budúci rok na strieborné plátna a my sa nemôžeme dočkať.

Ready Player One - Hra sa začína

Ready Player One – Hra sa začína je o mladom tínedžerovi, ktorý rovnako ako zvyšok ľudstva v roku 2044 uteká pred skutočným svetom do systému virtuálnej reality OASIS. V ňom môťe byť kým len chce. Nejde len ale o obyčajnú fantasy zábavu. Nebohý tvorca systému bez potomstva nechal v tomto VR MMO easter egg s odkazom na jeho dedičstvo. Mladík sa toto zlaté vajce rozhodne nájsť.

Kniha a teda aj film sú prepchaté rôznymi odkazmi na hry a iné symboly popkultúry. Už len v ukážke nižšie nájdete Harley Quinn, slávnu Halo Assault Rifle, Duke Nukema alebo Gandalfa.

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *