ARK: Survival Evolved približuje vylepšenia na Xbox One X, chystá toho viac

ARK Survival Evolved
Optimalizácia bohužiaľ nie je vec, ktorú by sme vedeli pri ARK: Survival Evolved chváliť. Hra totiž koncom prázdnin dorazila na konzoly vo svojej 1.0 podobe, a stále platí, že si ju človek vychutná najlepšie na výkonnom PC.

Titul totiž beží len v 720p na Xbox One pri nestabilnom framerate, ktoré kolíše medzi 22 a 30fps. U konkurencie tiež situácia nie je najlepšia, základná PS4 ju zvládne renderovať len pri 640p. Jej výkonnejší brat, PS4 Pro, hru utiahne v 720p alebo v 1080p pri High Detail Mode, kde sa framerate pohybuje medzi 30 a 60fps v závislosti od záťaže.

A čo očakávať od Xbox One X? Ani tu nemôžeme čakať natívne 4K. To nám tvorcovia potvrdili ešte skôr, než zvýšili cenu na dvojnásobok. Takže, na výber budú opäť dva grafické režimy, podobne ako pri ďalších hrách. Hra má potvrdenú podporu HDR, vďaka čomu bude mať na kompatibilných televízoroch krajšie farby. Ďalej má byť k dispozícii Detailed Graphics režim, v ktorom hra pobeží pri 1440p 30fps a Truesky (ekvivalent High nastavení na PC). Druhý bude Framerate Mode, kde bude hra vyzerať tak ako na štandardnej konzole, ale pobeží v 1080p 60fps.

Výkonnostné vylepšenia sa odrazia aj na vylepšeniach split-screen režimu, kde bude kompletne eliminovaný host tethering, a v nededikovanom režime zvýši dosah tetheringu. Kvôli výkonu CPU sa totiž môžu hráči pohybovať len do určitej vzdialenosti od hráča, ktorý danú hru hostuje. Plánuje sa tiež cross-platform multiplayer a Xbox Play Anywhere, zrejme už v novembri. Už 25. októbra budú k dispozícii dedikované servery pre Xbox, poskytované firmou Nitrado.

ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved
Developer: Studio Wildcard
Price: Free

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *