Anthem vyjde v roku 2019, na jeseň ho zastúpi Battlefield

Anthem
V súvislosti s hrou Anthem od BioWare sa už dlhšie hovorilo o odklade. Pravdivosť tohto tvrdenia sa práve naplnila, potvrdil ho finančný riaditeľ EA, Blake Jorgensen.

V súčasnosti je vydanie konkurenta pre Destiny naplánované na začiatok roka 2019, čo zmamená, že hra vyjde počas prvých štyroch mesiacov onoho roka. Ako možný termín sa môže zdať marec/březen, keďže v rovnakom mesiaci už EA vydala aj ďalšie hry, vrátane Mass Effect: Andromeda, ktoré taktiež vyvíjalo BioWare.

Špekulácie pritom hovorili, že Anthem bol odložený kvôli zaostávajúcemu vývoju. EA však takéto dohady dementovala a vraví, že pre novú značku bude lepšie, keď ju uvedie na trh až po novom roku, kedy jej bude venovanej viac pozornosti. Zjavne sa EA poučila z predošlých chýb. Napríklad Titanfall 2 sa začal predávať iba krátko po Battlefielde 1 a Call of Duty: Infinite Warfare, vďaka čomu sa medzi nimi doslova stratil. Chybné načasovanie sa odrazilo aj na predajoch. Podobný scenár mohol hroziť aj tento rok – EA totiž plánuje na jeseň/podzim vydať nový Battlefield.

Spoločnosť nepriblížila, na čom pracuje, čo len napomáha hypu, ktorý sa okolo ešte neohlásenej hry buduje. V súvislosti s jej zasadením sa špekuluje o viacerých obdobiach vrátane 2. svetovej vojny alebo Vietnamu, v čase ktorého sa odohrávalo Bad Company. Mnohí hráči očakávajú práve návrat tejto značky, no rovnako veľa hráčov túži po návrate do druhej svetovej, vo väčšej miere, než v akej ju ponúklo minuloročné Call of Duty.

EA Anthem Delay Early 2019

via Twitter

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár