Začína Fortnite predbiehať PUBG?

PUBG vs Fortnite
Zatiaľ čo PUBG iba nedávno vyšlo z Early Access na PC, Fortnite zahajuje svoju tretiu sezónu veľkým updatom. A zdá sa, že s treťou sezónou sa menia aj pomery v Battle Royale komunite.

Podľa všetkého totiž Fortnite začína predbiehať PUBG, aj napriek tomu, že je menej realistický a zameraný skôr na co-op, než na Solo. Alebo je práve to dôvod prudkého vzrastu popularity? Môže to byť jeden z faktorov. Existujú však aj jedna vec, ktorou sa Fortnite odlišuje od PUBG: je free-2-play. Môže si ho stiahnuť každý, čo nie je prípad PUBG – to stojí 30€. Navyše, zatiaľ čo PUBG je dostupné iba na PC a Xbox One, Fortnite je dostupný aj na PS4, čo mu pridáva ďalších hráčov.

Tieto rozdiely spôsobujú, že Fortnite má v súčasnosti vyše 40 miliónov aktívnych hráčov a nedávno dosiahol rekordných 3,4 milióna súčasne hrajúcich hráčov. Tým zároveň Fortnite prekonal trojmiliónový rekord PUBG. Užívateľská základňa PUBG je však tiež veľmi vysoká, aj napriek rozdielnej cene. Aktuálne čísla k dispozícii nie sú, no už mesiac po vydaní malo hru na Xboxe 4 milióny hráčov a na PC predaje ešte minulý rok prekonali 30 miliónov kusov.

Fortnite
Fortnite
Developer: Epic Games Inc.
Price: Free

Do toho si treba pripočítať ešte novú mobilnú verziu, ktorá je dostupná v Číne. Popularita na Steame však klesla o 10% – čo pri spomínaných číslach nie je zrovna zanedbateľný údaj. Za zmienku stojí aj fakt, ako sa PUBG prestáva dariť na Twitchi oproti Fortnitu. Streamy z free-2-play battle royale majú väčšiu sledovanosť a dnes je hra prakticky tak populárna ako Overwatch a League of Legends, kde sa často streamujú ligy.

Konkurencia je však zdravá. Práve ona dodáva vývojárom viac paliva a potrebu prichádzať s novinkami, z ktorých majú v konečnom dôsledku prospech hráči. A možno práve to bude drive, aby sme sa aj na Xboxe dočkali novej mapy Miramar v dohľadnej dobe.

PUBG

via Forbes

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár