Call of Duty: Black Ops 4 nebude mať príbehovú kampaň

Call of Duty Black Ops 4
Call of Duty sa vyznačuje skvelým príbehom, ale to zrejme nebude platiť v prípade nového Black Ops 4. Ten totiž, po vzore Black Ops 3 pre starú generáciu konzol, nebude mať singleplayerovú kampaň.

Tvrdia to zdroje serveru Polygon, ktoré hovoria o tom, že pri Black Ops 4 došlo k výraznej premene kreatívnej direktívy. Ako sa blížil dátum vydania, tvorcom bolo jasné, že sa im nepodarí stihnúť dokončiť singleplayerovú kampaň a preto sa rozhodli, že ju jednoducho odstránia z hry. Black Ops 4 tak bude úplne prvým AAA dielom Call of Duty, ktorý nebude mať príbehovú kampaň. Pritom je to práve Call of Duty, ktoré je synonymom dobrého vojenského príbehu!

Activision sa preto plánuje u nového Black Ops 4 sústrediť čisto na multiplayer a režim Zombies. Dôležitú rolu má hrať co-op, ktorý má byť prezentovaný ako náhrada za absentujúcu kampaň. Server Kotaku s odvolaním na dva zdroje dodáva, že hra sa dočká battle royale módu, inšpirovaného fenoménmi ako je Fortnite alebo PUBG. Zdá sa teda, že slogan štvrtej časti, „Forget what you know“, odkazuje nielen na typický element mentálnej manipulácie v sérii Black Ops, ale zároveň môže hráčov pripraviť na to, že najnovší diel nebude mať žiaden príbeh.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár