Call of Duty: Vanguard si môže uloviť 270GB miesta na vašom Xboxe

Call of Duty: Vanguard

Ach jaj… To bolo rečí, že Activision pracuje na optimalizácii svojho enginu, aby ich budúce Call of Duty hry nezaberali toľko miesta. Chvíľu to aj vyzeralo, že to môže byť pravda, no bola to len ilúzia.

Akiste viete, minuloročné Call of Duty: Black Ops Cold War (recenzia) zaberalo zhruba 75GB v starej verzii (hrateľnej na Xbox Series X|S) alebo 95GB v next-gen verzii určenej čisto pre nové konzoly Xbox Series X|S.

Ak si však predobjednáte čerstvo predstavený Call of Duty: Vanguard Cross-Gen Bundle, ktorý vám zaručí prístup k obom verziám hry a piatim Content Packom, tak tento balíček je pripravený ukrojiť si až 270GB miesta. A to je, ruku na srdce, strašne veľa. Je to priveľa už na základné 1TB disky v Xbox One X a Xbox Series X, no a na diskoch pre Xbox Series S alebo Xbox One S, ktoré štandardne ponúkajú len 373GB voľného miesta, je to enormne veľa.

Call of Duty Vanguard Cross-Gen Bundle

Pozitívnou správou je aspoň, že toto je avizovaná veľkosť kompletne celého bundlu. Inak, po rozkliknutí jednotlivých položiek balíčka zistíme, že old-gen verziu sa snaží Activision cieliť naďalej na 75GB, kým next-gen verziu opäť na 95GB podobne, ako v prípade Cold War. Súčasťou balíčka sú potom aj dve bety, jedna 50GB pre Xbox One generáciu a druhá 50GB pre Xbox Series X|S generáciu. To dohromady dáva 270GB.

Treba však brať na vedomie aj to, že stále to sú veľkosti hier pri vydaní a časom bude určite treba ďalšie miesto na patche alebo Warzone režim. Ten sa tiež dočká masívnej aktualizácie, ktorá prerobí hru do WW2 prostredia. Je to preto, že nové Call of Duty sa odohráva na rôznych frontoch druhej svetovej a na rozdiel od úspešného WWII dielu sa venuje obom európskym frontom, severnej Afrike aj Pacifiku. Pri vydaní ponúkne 20 MP máp.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *