Budúcoročné Call of Duty: Black Ops 5, prechádza drastickými zmenami

Call of Duty Vietnam

Activision podľa všetkého vykonal rozsiahle zmeny vo vývoji budúcoročného Call of Duty: Black Ops 5.

Hru mali vyvíjať štúdiá Raven a Sledgehammer. Hra sa mala odohrávať počas vojny vo Vietname, no či sa toto prostredie zachová, nie je známe. Activision totiž obom štúdiám odobral a dal ho na starosť Treyarchu a dve vyššie spomenuté štúdiá budú vypomáhať s kampaňou. Tá by sa mala aj naďalej odohrávať počas Studenej vojny, kreatívne riadenie však preberá na starosť Treyarch.

Call of Duty Vietnam

Dôvodom pre odobratie projektu sú vraj rastúce nezhody medzi Sledgehammerom a Raven Software. Uplynulý rok vývoja sa niesol v duchu hádok a konfliktov, kvôli čomu sa Activision rozhodol odobrať im projekt a dať ho „kompetentnejším“. A tak hra padla do rok Treyarchu. Ten má však rozpoltený názor. Už počas vývoja Black Ops 4 sa ľudia sťažovali na brutálne nadčasy, skoro ako aj mnohé iné štúdiá v poslednej dobe. Okrem toho, doteraz mali vývojári tri roky na vývoj hry, teraz však majú len dva. Iní sú však s rozhodnutím spokojní, pretože majú riadny plán a víziu s projektom.

Zároveň sa špekuluje, že hra, vychádzajúca na jeseň/podzim 2020, bude cross-genová a vyjde nielen na Xbox One a PS4, ale aj na novú generáciu konzol. Otáznik visí aj nad spôsobom vydania hry. Black Ops 4 sa síce predával zo začiatku dobre, ale tržby z mikrotransakcií pri hre už nie sú tým, čo bývali. Môže za to zrejme aj skutočnosť, že Activision sa snažil predávať veci, ktoré mali byť v strieľačke úplnou samozrejmosťou. Vovnútri Activisionu sa začína čoraz viac skloňovať aj slovo free-2-play, v súvislosti už aj s tohtoročným Modern Warfare.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *