Halo Infinite odkladá co-op kampaň a Forge režim

Halo Infinite Artwork

Že 343 Industries nestíha vyvíjať Halo Infinite, dokazuje nielen minuloročný odklad vydania o celých 12 mesiacov, ale aj nové správy.

Štúdio totiž oznámilo, že hra pri vydaní nevyjde kompletná. Hoci je v pláne hru vydať ešte na jeseň/podzim bez ďalších odkladov, niektoré časti hry budú odložené. Pôjde o dvojicu populárnych režimov. Režim Forge umožňuje hráčom upravovať si existujúce mapy a vytvárať tak vlastné a častokrát jedinečné multiplayerové zážitky.

No druhou odloženou súčasťou bude co-op kampaň. Jej absenciu kritizovali hráči už v Halo 5: Guardians, ktoré ju na rozdiel od predošlých hier vôbec nemalo. Neskôr štúdio oznámilo, že v novej časti (Infinite) sa táto populárna voľba vráti. Obe funkcie vyjdú v niektorom z bezplatných updatov. Aktuálne je v pláne, aby co-op kampaň vyšla ako súčasť Season 2 updatu, ktorý vyjde 3 mesiace po vydaní. Forge režim by mal vyjsť v rámci Season 3 updatu, ktorý vyjde o ďalšie tri mesiace, teda niekedy v polovici 2022.

„Našou top prioritou je zaručiť, že nech vydáme čokoľvek a kedykoľvek, musí to spĺňať latku kvality. A to naprieč všetkými platformami, Xbox zariadeniami, PC a všetkými jeho konfiguráciami. A keď sa pozrieme na tieto dva zážitky, co-op kampaň a Forge, usúdili sme že jednoducho nie sú pripravené,“ povedal nový šéf vývoja Joseph Staten.

Čo sa samotnej hry týka, Halo Infinite ponúkne jednak kampaň, ktorá bude dostupná buď cez Xbox Game Pass alebo sa bude dať kúpiť digitálne alebo fyzicky. Multiplayer bude vôbec poprvýkrát v histórii série Free-2-Play a hrateľný oddelene od hlavnej hry.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *