Halo Infinite môže byť live service hra

Halo Infinite

Halo Infinite je v princípe Halo 6, ale hra môže byť omnoho väčšia a môže to byť začiatok úplne nového rozprávania príbehu Master Chiefa.

Vyplýva to z tvrdení trans-media šéfky 343 Industries, Kiki Wolfkill, na konferencii Brainstorm Design. Tu prezradila, že nový Slipspace Engine a špecificky titul Halo Infinite, ktorý ho využíva, umožňuje štúdiu rýchlejšie prinášať nový obsah a zároveň sa prispôsobiť rýchlo sa meniacim potrebám fanúšikov.

Dôraz na „rýchle reakcie“ adekvátne k dnešnej dobe odpovedajú čoraz populárnejšiemu Live Service modelu, kde môžu vývojári na pravidelnej báze prinášať nový content do hry. Platí však, že hry s týmto modelom sú väčšinou pri samom vydaní skôr chudobné na obsah a že ten sa tam dostane až pár mesiacov po vydaní. Po príklady netreba chodiť ďaleko: Fallout 76, Battlefield V alebo aj Sea of Thieves, hoci to nás v partii bavilo už pri launchi.

Samotné štúdio tiež v poslednej pracovnej ponuke odhalilo, že hra nebude mať platené loot boxy, ale je zrejmé, že ponúkne nejakú formu monetizácie v podobe mikrotransakcií.

via Gamestop

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár