Bližší pohľad na zrušené fitness hodinky Xbox Joule

Xbox Watch Icon
Ešte minulý rok sa na internete vynorili fotografie zrušených Xbox hodiniek, ktoré mali slúžiť zjavne ako doplnok k ambicióznej službe Xbox Fitness.

Hodinky však boli zrušené skôr, než uzreli svetlo sveta a trvalo niekoľko rokov, než sa objavili fotky prototypu, neskôr dokonca funkčného. A práve tento kúsok si v posledných dňoch vyskúšali redaktori zahraničného WindowsCentral, ktorí zverejnili hneď niekoľko zaujímavých zistení.

V prípravnej fáze ešte hodiny nemali finálny názov a tak ich Microsoft nazýval Joule. Vlastne je to narážka na slovo jewel pre podobnú výslovnosť. Ako už vieme ďalej, hodinky mali slúžiť ako fitness doplnok, no ako bonus podporovali Kinect a Xbox. Počas hrania hier na Xboxe vedeli hodinky merať krvný tep a vzdialenosť prejdenú pri cvičení s aplikáciou Kinect PlayFit, ktorá bola vlastne akýmsi predchodcom Xbox Fitness na Xboxe 360. Zmienky o projekte sa objavili na internete dokonca už skôr, v roku 2012.

Xbox Joule Watch Prototype

Po stránke dizajnu bol prototyp hodiniek Xbox Joule celkom obyčajný – zaoblený štvorec s 1.5-palcovým displejom, avšak kvôli veľkému rámu mali hodinky diagonálne až 2,25-palca. Vrchná strana bola tmavá, spodná pre zmenu šedá a plastová, aj keď to tak zrovna na fotkách nevyzerá. Na zadnej strane sa tiež nachádza snímač krvného tepu aj nabíjací konektor. Na bokoch pre zmenu existujú úchyty pre neexistujúce remienky, ktoré mohli byť dostupné vo viacerých farbách. Všetko naznačuje tomu, že sa dali vymienať, skoro ako sa to dá dnes u hodiniek typu Samsung Gear alebo Apple Watch. Na boku sa nachádza ešte jedno zelené tlačidlo na rozsvietenie displeja.

Displej na prototype nie je žiadne terno. Má nízke rozlíšenie, takže vidno pixely, a zrejme ide o LCD panel. Aspoň že je dotykový. A sú na ňom pomerne veľké štvorcové ikony, zjavne inšpirované dizajnovým jazykom Metro UI, ktoré Microsoft využíva v premenovanej podobe prakticky dodnes. Dlaždice však nie sú live, ale sú to len statické ikonky.

Nachádzajú sa tu zatiaľ len tri aplikácie, no je možné, že ich malo byť viac. Prítomné sú ikonky WorkoutsFree PlaySettings. V režime Workouts hodinky komunikovali s hrami na Xboxe, zatiaľ čo vo Free Play išlo o voľnú aktivitu mimo obývačky s tým, že sa štatistiky následne po pripojení k telefónu cez Bluetooth synchronizovali s Xbox Live.

Vo Free Play hodinky merajú to, čo každá iná fitness aplikácia, čiže spálené kalórie, krvný tep, čas aktivity a prejdená vzdialenosť. Posunom prstu nadol mohli užívatelia pozastaviť aktuálne cvičenie, v hlavnom menu toto gesto zobrazilo informácie ako je dátum, čas a stav batérie. Ponuka nastavení pre zmenu ponúka možnosť zmeniť jas a zobraziť Info o zariadení a nositeľovi.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *