Xbox Live Kariéra ponúkne denné questy, zatiaľ však nie je v aktívnom vývoji

Xbox One Achievements
Už dávnejšie sa vďaka úniku stránky career.xbox.com rozbehli špekulácie o možnom spustení systému kariéry na Xbox Live. Neskôr ho potvrdili a priblížili insideri, a dnes máme k dispozícii jeden leak a oficiálne vyjadrenie.

Samotný systém kariéry by mal byť rozšírením profilovej funkcionality v sieti Xbox Live, pričom má mať samostatné miesto po boku achievementov na čele s (G)amerscore. Systém kariéry má za ciel prezentovať aj iné úspechy hráčov, než len tie, ktoré dosiahli vo svojich hrách. Súčasný konsenzus je totiž taký, že ak má niekto len 2 000(G) na profile, asi je to len začiatočník.

Zabúdame však na fakt, že môže ísť o ligového hráča, ktorý sa skilluje len v jednom určitom type hry a na konte má úspechy z eSports turnajov. Tak presne tieto veci má zdôrazniť Kariéra. Sú to však veci, o ktorých by sme sa bez potvrdenia nedozvedeli. Preto sa po boku (G) bude na profile hráča zobrazovať jeho kariérny level. Existuje tiež možnosť, že pri postupe by hráči dostávali loot boxy s odmenami pre avatarov. Existuje dokonca možnosť prepojenia so systémom Microsoft Rewards, kde by hráči dostávali rôzne promo ponuky a zľavy. Kľúčovou vecou však bude získavanie EXP:

  • Kompletný hrací čas strávený v hrách, aktualizuje sa so špecifickými mílnikmi
  • Levelovanie
  • Množstvo hraných hier
  • Hraním pár hier denne.
  • Súťaženie na Xbox Live. Nie je ale jasné, či pôjde o multiplayer ako taký, alebo o funkciu Xbox Live Tournaments
  • Vytváranie obsahu na Xbox Live. Zrejme klipy, streamovanie a screenshoty
  • Získavanie (G)amerscore

Za zmienku tiež stojí, že systém nebude spamovať hráčov notifikáciami. Namiesto toho bude v určitej hodine posielať sumár. Súčasne dôjde k resetovaniu denných questov. Medzi ne patrí napríklad odporúčanie, aby si hráč zahral niekoľko hier v daný deň.

Kedy tento lákavo znejúci systém uvidíme? To je nejasné, pretože aj keď sa hovorilo o možnom predstavení na E3 2018, Mike Ybarra cez Twitter prehlásil, že funkcia nie je v aktívnom vývoji. Znamená to, že sa na nej pracuje, no len pasívne a nejde o vec, ktorá by mala v tejto chvíli vysokú prioritu. Doplnil tiež, že si nemyslí, že sa jedná o výmysel a že novinári ako Jez Corden majú jedinečnú schopnosť rozlíšiť medzi nápadom a skutočnosťou.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár