Xbox 360 dostal prvý update po dvoch rokoch

Xbox 360 E
Od poslednej aktualizácie systému pre Xbox 360 uplynuli dva roky a viacmenej sme mali za to, že bola úplne posledná. Opak je ale pravdou. Len minulý týždeň Microsoft vydal novú aktualizácu s označením 2.0.17526.0.

Microsoft neposkytol k aktualizácii žiadne bližšie detaily a dodáva len, že prináša menšie opravy chýb a drobné vylepšenia systému. Teoreticky nám ale napadá, že by aktualizácia mohla mať niečo spoločné aj s minulotýždňovým ukončením podpory pre Xbox 360 SmartGlass, ktorý sa už tým pádom nebude dať využívať a jeho funkcionalita v systéme tak už nie je potrebná.

Aktualizácia je veľkým prekvapením aj z toho dôvodu, že Xbox 360 je v podstate za zenitom. Žije ďalej už len v spätnej kompatibilite, keďže hardvér už nie je v predaji a minulý rok bol zrejme posledným, kedy pre Xbox 360 vyšla nejaká nová hra. EA opúšťala konzolu dlhší čas, pričom NHL Legacy Edition vyšlo pred dvomi rokmi a FIFA 18 vyšla prakticky tiež len ako Legacy Edition. Obe sa vyznačujú tým, že oproti predošlým častiam (NHL 15, FIFA 17) majú len aktualizovanú súpisku. Platformu opustili už aj Konami a 2K, ktorých poslednými hrami pre Xbox 360 boli PES 2018 a NBA 2K18.

Minulý rok sa konzola dočkala ešte hier Cars 3: Driven to Win a Just Dance 2018.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *