Microsoft už nepripravuje VR pre Xbox, prednosť majú exkluzivity

Xbox VR virtuálna realita
Po tom, čo Microsoft na E3 2016 prehlásil, že vyvíja najvýkonnejšiu konzolu súčasnosti, spomenul pri jej koncepte viacero vecí: 4K, 60fps, vysokokvalitné VR. Všetko, až na posledný bod, sa splnilo s ohlásením Xbox One X. Odvtedy sa Microsoft k téme virtuálnej reality vôbec nevyjadril.

K oficiálnemu vyjadreniu vo veci virtuálnej reality alebo zmiešanej reality pre Xbox One teraz prelomil mlčanie marketingový riaditeľ Mike Nichols. Povedal to v rozhovore pre server GamesIndustry.biz:

Nemáme žiadne konkrétne plány o virtuálnej alebo zmiešanej realite pre Xbox. Náš pohľad na vec je taký, že PC je naďalej tou najlepšou platformou na pohlcujúce VR a MR zážitky. Ako otvorená platforma sa vie rýchlejšie adaptovať.

V rozhovore vysvetlil, že Microsoft sa chce v prípade Xboxu venovať zážitkom na veľkej obrazovke, čo zahŕňa samozrejme aj nové exkluzivity. Iba tento rok spoločnosť odkúpila päť štúdií vrátane Playground Games, Undead Labs, Compulsion Games a Ninja Theory, ako aj založila nové štúdio The Initiative. To povedie bývalý šéf Crystal Dynamics a vrcholný manažér Square Enix, Darrell Gallagher, v Santa Monice v Kalifornii.

Microsoft ešte neoznámil, na čom bude toto štúdio pracovať. Počas E3 2018 však ukázal niekoľko exkluzivít, ktoré vyjdú v priebehu nasledujúcich mesiacov a rokov pre Xbox One: Halo Infinite, Gears 5, Forza Horizon 4, Crackdown 3, Vigor, Ori and the Will of the Wisps a Battletoads. K tomu nás ešte čaká na nejaký čas exkluzívne PUBG, ktoré vychádza v lete vo svojej „1.0“ verzii.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    VR pro Xbox by bylo jako vlamování se do otevřených dveří. Prostě MS v tomhle ujel vlak, navíc VR není taková pecka, jak se očekávalo…

  2. Jogurtik píše:

    Radši Microsoft věnovat hlavně na exkluzivní her, služby, next-gen Xbox a streaming na tabletu nebo smartphone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *