Dolby Vision prichádza oficiálne na Xbox One

Dolby Vision
Dva roky dozadu Microsoft prišiel na trh s vôbec prvou HDR konzolou v podobe Xbox One S a neskôr ju doplnil o mladšieho a podstatne výkonnejšieho súrodenca, Xbox One X. Podporou jednej miliardy farieb to ale nekončí, Xbox dostáva podporu pre Dolby Vision.

Jedná sa už o druhú modernú novinku od Dolby po boku technológie Atmos, ktorá je dnes podporovaná vo viacerých hrách vrátane sérií Tomb Raider a Assassin’s Creed. Čím sa však odlišuje Dolby Vision?

Je to technológia, ktorá na rozdiel od HDR podporuje až 68 miliárd farieb a scény môžu byť až o 40-násobok jasnejšie, kým čierna farba môže byť až 10-násobne tmavšia. Technológia je dnes podporovaná na viacerých televízoroch, avšak na konzolách nie a Xbox One je prvou, ktorá ju začína podporovať. V súčasnosti je podpora vymedzená len pre streamovacie aplikácie ako Netflix a očakávame, že až časom sa podpora rozšíri o videohry. Pravdepodobne by však k tomu mohlo dôjsť až s príchodom nových konzol, keďže technológia je stále len v zárodku.

Momentálne je kompatibilných len 32 televízorov od výrobcov LG, Sony a Funai.

Dolby Vision

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    tak samsung si sám podpílil konár, ostáva mu len zlepšiť HDR+ ešte viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *