Call of Duty: Black Ops 4 dostane 50GB Day One patch, hru bez neho nespustíte

Call of Duty Black Ops 4
Hry sú v dnešnej dobe veľké a výnimkou nebude ani Call of Duty: Black Ops 4, ktoré dostane masívny 50GB patch hneď v deň vydania.

Najhoršie na tom však je, že hru bez inštalácie obrovského Day One patchu nespustíte. Sprístupňuje totiž režimy Multiplayer, Zombies a Specialist Headquarters. Výnimkou je režim Blackout, ktorý sa sprístupní už po nainštalovaní 30% (16-20GB). Platí samozrejme, že hráči na to, aby mohli update stiahnuť, musia byť pripojení k internetu a mať aktívne členstvo Xbox Live Gold. Konieckoncov, hra je čisto multiplayerová a tak je internet a predplatné povinnosťou.

Na druhú stranu je však zvláštne, že Day One Patch prepisuje prakticky 95% hry. Ako tvrdí samotné štúdio, tá by mala dokopy zaberať len 55GB, takže na inštalačnom disku nenájdeme hotovú hru, ale len akýsi polotovar. Kvôli potrebe updatu sa dokonca britský predajca GAME spojil s Activisionom na zahájení predaja o deň skôr, aby si hráči mohli stiahnuť ozrutný update.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *