PlayStation príde o exkluzivitu v Call of Duty: Modern Warfare, môže za to crossplay

Call of Duty Modern Warfare

Pri Call of Duty bolo vždy zvykom, že DLC obsah vychádzal prednostne na tú platformu, ktorá robila hre marketing.

Takto to fungovalo v ére Xboxu 360 a spočiatku aj pri Xbox One, až si napokon Microsoft a Sony vymenili práva na marketing CoD a Battlefieldu. S tým je však po novom koniec a môže za to crossplay. Nové Call of Duty: Modern Warfare totiž ponúka crossplay medzi Xbox One, PS4 a PC. Hráči si tak budú môcť zahrať proti sebe, no len v prípade, že si túto funkciu nechajú povolenú.

Stále totiž platí, že myš a klávesnica je o niečo obratnejšia, než ovládač, a Activision si je toho vedomý. Preto je crossplay voliteľný a na prístup k nemu potrebujete Call of Duty Account. Následne hra určí lobby podľa toho, či hráte s controllerom alebo klávesnicou a myšou (oficiálne povolené aj na PS4/Xboxe). Tento filter si však môžete vypnúť a môžete hrať v lobby so všetkými spôsobmi ovládania.

Hra taktiež podporuje cross-platformy Party a cez CoD účet môžete spravovať svojich priateľov bez ohľadu na platformu. Znamená to teda, že si môžete prizvať do hry svojich kamošov z PS4 alebo PC a ísť spoločne hrať hociktorý multiplayerový režim. Otvorenosť voči platformám a crossplay tiež znamená, že PlayStation už nebude dostávať obsah o týždeň či mesiac skôr. Doposiaľ tomu tak bolo, no kvôli funkčnosti crossplayu je treba zaručiť, že všetci dostanú obsah v rovnakom čase.

via CharlieIntel

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 25. septembra 2019

    […] sme sa dozvedeli, že vďaka cross-playu budúvšetky DLC do Call of Duty: Modern Warfare dostupné v rovnaký deň pre v&sc…, potešilo nás to. Najnovšie však prišla správa, […]

Pridaj komentár