Sony vydá ReadySet Heroes na PC

ReadySet Heroes

Sony pred pár týždňami naznačilo, že sa nebude nutne obmedzovať na PlayStation a že niektoré hry môže vydať aj multiplatformovo. Prvou takou hrou je ReadySet Heroes.

Jedná sa o dungeonovku od štúdia Robot Entertainment, vydavateľom hry je však Sony. Preto bola hra pôvodne oznámená ako exkluzivita pre PlayStation 4. Situácia sa ale tak trochu zmenila a Sony oznámilo PC verziu. Tú vydá súbežne s PS4 verziou hry na Epic Games Store 1. októbra/října 2019. V súčasnosti to nevyzerá, že by Sony plánovalo vydať hru cez Steam.

Ono to ale vlastne ani neprekvapí. Štúdio Quantic Dream, ktoré pracovalo na hrách ako Detroit: Become Human, Heavy Rain či Beyond: Two Souls, plánuje všetky tri hry vydať cez Epic Store a nič nenaznačuje tomu, že by sa chystalo vydanie aj cez Steam. Jedná sa však o štúdio, ktoré sa od Sony odlúčilo a rozhodlo sa preportovať hry na PC na vlastnú päsť. Pre Sony je tak ReadySet Heroes prvou hrou, ktorú vydáva na inú platformu, než PS4 (alebo mobily).

Navyše, predseda Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Shawn Layden, len tento týždeň naznačil, že spoločnosť nevylučuje vydávanie first-party hier na PC. Malo by sa ale jednať predovšetkým o multiplayerovky, kde je hráčska základňa tou najdôležitejšou vecou.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *