Na vývoji Minecraft Dungeons sa zúčastní ďalšie štúdio (+ dojmy z Gamescomu)

Minecraft Dungeons

Mojang tento rok bližšie odprezentoval kockovú diablovku Minecraft Dungeons, ktorá sa hrá skvelo v co-op multiplayeri.

Minecraft Dungeons mi svojim spracovaním miestami pripomínalo staré Pokémon hry na Nintendo DS a 3DS, vo svojej podstate však ide o izometrickú adventúru na spôsob Diablo. V hre sa predierate obrovskými dungeonmi, ktoré sú plné nástrah, o akých by sme mohli v klasickom Minecraft len snívať – čo je zapríčinené najmä tým, že pasce tu majú lepšie animácie. Pár minút z gameplayu Minecraft Dungeons sme si vychutnali na Gamescome. Z hry však bolo zatiaľ cítiť, že ide o spin-off a na prvé dojmy mi v podstate stačil len tento odsek.

Vývoj Dungeons mal spočiatku na starosti výhradne Mojang. Aktuálne sa však ozvalo štúdio Double Eleven, ktoré bude vypomáhať pri vývoji konzolových verzií hry. Dungeons totiž, podobne ako klasický Minecraft, vychádzajú nielen na PC a Xbox One, ale aj na PS4 a Nintendo Switch.

Štúdio tiež bude vypomáhať pri vývoji online prvkov, aby pomohli Mojangu vytvoriť najlepší možný multiplayerový zážitok z tohto nového Minecraftu. Double Eleven sa podieľali aj na vývoji hier ako LittleBigPlanet pre PS Vita, Limbo, Goat Simulator alebo Crackdown 3.

Minecraft Dungeons vychádza na jar 2020 pre Xbox One, PC, PS4 a Nintendo Switch. O crossplayi sme sa zatiaľ nič nedozvedeli, faktom ale zostáva, že hra podporuje lokálny alebo onlinový multiplayer pre 4 hráčov. Niečo mi ale vraví, že sa bude hrať skvelo na Switchi vo dvojici vďaka Joy-Conom.

via Double11

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. 24. februára 2020

    […] len tieto malé figúrky, ale aj veľké budú k dispozícii, založené na Minecraft Dungeons, hru ktorú očakávame v Apríli/dubnu 2020. Nebudú síce fungovať pre MC Earth na NFC, ale […]

Pridaj komentár