Rockstar Games sú ďalším štúdiom, ktoré spúšťa vlastný launcher

Rockstar Games

Po EA, Ubisofte, Bethesde, CD Projekt RED a mnohých iných ohlasujú svoj vlastný launcher aj Rockstar Games.

V prípade Rockstaru tak ide už o druhý pokus o vytvorenie vlastného launcheru, keďže ten prvý – Rockstar Games Social Club – sa pri Grand Theft Auto IV príliš neosvedčil. Sčasti zrejme aj preto, že hra mala niekoľkonásobnú ochranu a okrem prihlásenia sa cez RGSC vyžadovala aj (dvojfázovú) aktiváciu hry a okorenila to multiplayerom cez Games for Windows LIVE.

Odvtedy sa Rockstaru darilo šikovne integrovať Social Club do ďalších hier ako bol Max Payne 3 či Grand Theft Auto V. Absolútnou novinkou tak je Rockstar Games Launcher pre Windows, ktorý sľubuje prístup k hernej knižnici a obchodu s hrami. Rovnako tak Rockstar sľubuje automatické updaty a cloud save. To je niečo, čo napríklad Epic Games Launcher dlhú dobu nemal.

Navyše, ak si launcher stiahnete a nainštalujete teraz, dostanete od Rockstaru jedno z najlepších GTA všetkých čias: San Andreas. Okrem toho však launcher ponúka prístup aj k hrám ako L.A. Noire, Bully: Scholarship Edition či rôznym dielom GTA. Skrátka, vyzerá to na plnohodnotný launcher a je možné, že všetky budúce hry budú vychádzať cezeň.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár