Gears 5 trhá rekordy v digitále, krabicovky stagnujú

Gears 5

Gears 5 je považované za vôbec prvý megahit z Game Passu. Hra totiž po svojom vydaní dokázala prekonať popularitou Fortnite a do tabuľky Top 10 najhranejších sa dostala hneď dvakrát.

Za úspech Gears v tomto prípade môže fakt, že hru si zahralo mnoho hráčov na Xboxe aj PC prostredníctvom Game Passu. Navyše, kým štandardná verzia bola dostupná od 10.9., Ultimate edícia bola dostupná pre predplatiteľov vyššieho členstva Game Pass Ultimate o štyri dni skôr – 6. septembra/září.

K úspechu Gears 5 navyše Microsoft dodal, že ide o najväčší launch tejto generácie z dielne Xbox Game Studios. Hra dokázala totiž tromfnúť aj Forzu Horizon 4 alebo Sea of Thieves, ktoré si „uchmatli“ 2 milióny hráčov počas prvých dní dostupnosti. Microsoft k veci dodáva, že počet hráčov sa oproti Gears of War 4 zdvojnásobil a posledná hra od Microsoftu, ktorá mala takýto úspech, bolo Halo 4 pre Xbox 360 v roku 2012.

Pokiaľ ide o popularitu na PC, tam sa počet hráčov oproti Gears of War 4 strojnásobil nielen vďaka Game Passu, ale aj vďaka Steamu, kde je hra tiež dostupná na zakúpenie. Pokiaľ však ide o predaje, Gears 5 malo nižšie predaje. Vo Veľkej Británii sa predala len 1/4 toho, čo svojho času predalo GoW4. V tabuľke, kde prvenstvo získal Borderlands 3, sa Gears 5 zaradilo na 7. mieste.

Gears 5 Boxshot

via GamesIndustry

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár