Zamieri Grand Theft Auto 3 na Xbox One a Switch?

Grand Theft Auto 3

Klasické diely Grand Theft Auto boli pre mňa aj napriek pofidérne fungujúcej spätnej kompatibilite na PS4 dôvodom, prečo som sa po tejto konzole obzeral.

Faktom je, že klasické diely ako Grand Theft Auto 3 či Vice City boli na túto konzolu preportované z PS2, takže vizuály mali veľmi ďaleko od mobilných verzií a hráč si mohol vychutnať hry v ich pôvodnom rozlíšení z čias CRT. Na dnešnú dobu je to bohužiaľ zlé, obzvlášť ak máte 4K televízor a beží vám na ňom Gears 5 alebo God of War, ak máte PS4 Pro. Ale aby som neodbiehal, lákadlom pre mňa nebola až tak skutočnosť, že si môžem na novej konzole znovu zahrať hru zpred 18 rokov. Nie, tým hlavným lákadlom pre mňa bola možnosť zahrať si znovu a poodomykať achievementy, resp. trofeje, o ktoré bola hra obohatená. Platí to nielen o GTA3, ale aj o GTA Vice City.

GTA3

No zatiaľ čo k Vice City dnes nemáme čo povedať (až na to, že sa špekuluje, že bude možno hlavným mestom GTA VI, ale to sa hovorilo už o GTA V, pozn. red.), dnes tu máme novinku k GTA 3. Áno, táto hra už čoskoro oslávi 18 rokov od svojho vydania, a hoci nejde o jubileum, austrálska ratingová agentúra hre znovu udelila rating. To sa obvykle stáva v prípadoch, kedy štúdio plánuje priniesť hru na ďalšie platformy, alebo chystá reedíciu hry pre už existujúce platformy. Môže však ísť o preventívny krok, keďže austrálskej ratingovej agentúre v poslednej dobe hrabalo na hlavu a dočasne nechala stiahnuť viacero hier vrátane DayZ či We Happy Few.

Ak by sme ale ostali optimistickí, môže to znamenať vydanie GTA3 na Xbox One a Switch. V takom prípade by to znamenalo aj, že sa dočkáme na Xboxe už vyššie spomínaných trofejí, a teda pre mňa osobne by šlo o instantnú kúpu. Otáznik ale visí nad tým, z akej verzie bude port vychádzať. V horšom prípade môže ísť o port z PS2, ktorý beží v CRT rozlíšení a teda by hra vyzerala podobne katastrofálne, ako rádoby-remaster Shenmue I & II. V tom lepšom prípade môže ísť o port mobilnej verzie od War Drum Studios, ktorá využíva assety z pôvodnej Xbox verzie, vyvíjanej zatvoreným štúdiom Rockstar Vienna. Táto verzia mala vylepšené vizuály, 3D disky na autách a celkovo vyššie modely. Navyše, ako jedna z mála hier v tom čase vedela bežať v 720p rozlíšení.

GTA3

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *