Vývojári Call of Duty: Modern Warfare nie sú spokojní s PS4 exkluzivitou, obviňujú vedenie

Call of Duty Modern Warfare

Activision a Sony tento týždeň pobúrili mnohých hráčov. Iba krátko po tom, ako vydavateľ oznámil, že Call of Duty: Modern Warfare nebude ponúkať exkluzívny DLC obsah pre PS4, prišlo oznámenie ročnej exkluzivity na režim Spec Ops Survival.

Toto pochopiteľne nahnevalo hráčov na PC a Xbox One, keďže režim ostáva exkluzívny pre PlayStation po celých 12 mesiacov, teda počas celej životnosti hry. Ako totiž môžeme čakať, v roku 2020 už hráči budú upriamovať pohľad na nový diel, ktorým bude zrejme Black Ops 5.

Vývojári na Reddite klarifikovali svoj postoj k exkluzívnosti režimu Spec Ops Survival, čo je vlastne režim hordy odohrávajúci sa na mapách z príbehovej kampane. Osobitne na Twitteri sa vyjadril šéf naratívu Taylor Kurosaki. Z jeho postoja možno vyčítať, že štúdio samotné nie je spokojné s rozhodnutím.

Dodáva však, že ide o najmenšie zlo, ktoré im dalo vedenie na výber. O exkluzivite obsahu pre PS4 totiž rozhoduje vedenie + Sony, ktoré zaplatilo marketing hry. Spomedzi všetkých návrhov, ktoré padli, sa preto vývojári rozhodli obetovať Spec Ops Survival. Ten podľa Kurosakiho tvorí len 1% obsahu. Bolo im však jasné, že to rozhnevá komunitu.

Vývojári vyjasnili, že režim, ktorý je dostupný exkluzívne pre PS4, je klasickou podobou režimu Spec Ops, a hráči na všetkých platformách môžu v deň vydania očakávať úplne nový Spec Ops režim. Z toho režimu uvidíme viac 8. októbra/října. Rovnako naďalej platí, že hra nebude mať Season Pass a všetky multiplayerové mapy a režimy budú vychádzať naraz na všetky platformy.

via Reddit; VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    U mna je to jasné. nekupujem a žili mi to netrhá. A myslím, že už dávno sa mal zrušiť nezmyselný exklusívny obsah pre jednotlivé platformy. toto je proti hráčom a hraniu. holt, moje peniaze activisoin neuvidí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *