Sony si zaplatilo exkluzivitu na celý režim v Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty Modern Warfare

Hnus.

Keď sme sa dozvedeli, že vďaka cross-playu budú všetky DLC do Call of Duty: Modern Warfare dostupné v rovnaký deň pre všetky platformy, potešilo nás to. Najnovšie však prišla správa, kvôli ktorej hráči na PC a Xbox One chcú bojkotovať Modern Warfare. A majú na to plné právo. A my ich v tom vlastne aj podporujeme.

Sony totiž oznámilo, že Spec Ops Survival režim bude dostupný exkluzívne na PS4. Áno, presne tak, Activision a Sony jednoducho prerazili dno a rozhodli sa zamknúť za brány exkluzivity celý režim, ktorý bude sprístupnený na PC a Xbox One až o rok, čiže v čase, kedy už bude vychádzať nová hra. A teda v čase, kedy už po Spec Ops Survival ani pes neštekne. Pre porovnanie, na jednotlivé DLC packy malo Sony vždy len 1-mesačnú exkluzivitu, teda novinky v Zombies a klasickom multiplayeri si vychutnali aj hráči na Xbox One a PC.

via CharlieIntel

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Felix píše:

  A proto si PS nikdy nekoupím. Komunita příšerná a vydírání Sony mě taky nebaví.

  • Patrik píše:

   Príspevok napísaný človekom ktorý netuší o čo ide… Survival je len segment Spec Ops módu. Teda nebude exclusivny mod len konkrétna časť toho módu. Vývojár potvrdil že ide len o značne malú časť hry a hráči na Xboxe a PC budú mať v deň vydania prístup k 99% obsahu hry. Bohužiaľ majú zmluvu so Sony a nejaká exclusivita tam asi byť musí. Môžte byť radi že to vymysleli takto a použili to na mód ktorý aj tak bude mať oproti MP a Campaing značne menšiu popularitu.

 2. Plugo píše:

  Treba si uvedomit, ze ak za hnus povazujete docasny exkluzivny obsah, by ma zaujimalo aky pohlad by mal nato autor spravy v roku 2015, ked si Microsoft zaplatil docasnu exkluzivitu na rok na CELU HRU Tomb Raidera. Nezabudajte, ze firmy su obchodnici, ktori obchoduju so svojimi zakaznikmi, kazdy zakaznik pojde za tym obchodnikom, ktory ponuka viac.

 3. Felix píše:

  Problém je v tom, že se dlouhodobě řeší cross-play mezi platformami a Sony v tom je asi nejméně otevřená, spíše tomu dost aktivně brání. A mód, který má nyní exluzivitu bude mulťáku asi nejvíc žádaný a tam cross-play nehrozí, protože ho ostatní nebudou mít. Takž hra má sice cross-play, ale vlastně nemá. Mě tohle přijde už přehnaný a rozhodně ne for the players. 🙁

  Nejsem příznivec exlusivit a jsem docela rád, že MS vydává a bude vydávat exluzivity na PC i když hraju výhradně na Xku bo můj notebook není na hraní viz. poslední Gears 5. Proto jsem si Xko kupil. Ale jsem ochoten je pochopit, protože pokud si Sony platí vlastní studia stejně jako MS, tak mají právo si rozhodnout kde to vydají. Ale takto prznit multiplatforní hru mi přijde už dost sobecký a nefér. Ale to je můj názor. Jako hráč singlových her asi moc plakat nemusím, ale to neznamená, že mi to nevadí. Co přijde příště? Odstřihnou kampaň jen pro někoho? Nebo mulťák a podobně?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *