Atlas, konkurent Sea of Thieves, prichádza na Xbox One

Občas máme pocit, že niektoré hry si Microsoft pustí na Xbox len preto, aby nás presvedčil, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.

Sea of Thieves pri svojom vydaní čelilo kritike pre nedostatok obsahu, napriek tomu hra časom rástla na popularite a dnes je v stave, kedy sa k nej vracajú aj starí hráči, ktorí už nemali v pláne sa k nej vrátiť. Medzitým však tvorcovia ARK: Survival Evolved vydali na PC novú hru Atlas, ktorá je vlastne to isté, ale stavia to na jadre ARK-u, a neoddeliteľnou súčasťou hry bola aj zlá optimalizácia.

Tá nebola nakoniec samozrejmosťou iba na PC, ale aj na konzolách, kde hra mala čo robiť, aby bežala na ako-tak dôstojne na Xbox One X a PS4 Pro. Najnovšie sa vývojári zamerali na pirátske MMO, ktoré má určité podobnosti so Sea of Thieves. Napríklad môžete prevážať veci a vylepšovať svoju loď, natrafiť na mýtické tvory, skúmať mapy pokladov a potopené vraky lodí a ďalšie veci. V Atlase však môžete dobíjať teritóriá a už pri launchi hra mala prisľúbený príbehový režim s questami. To sa do Sea of Thieves dostalo až pri oslavách 1. výročia.

Každopádne, Atlas vychádza 8.10. na Xbox One ako súčasť Game Preview programu. Hra tiež ponúkne cross-play so Steam verziou hry. Vývojári už teraz avizujú, že budú najprv hru vylepšovať po stránke optimalizácie, opravy chýb a celkovej kvality hry. Až potom sa začnú vývojári venovať aktualizáciám mora, lodí a systému plavby. Ďalej sú v príprave veci ako podpora klávesnice a myši na Xbox One a Xbox Play Anywhere.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *