CES 2020: Sony ukázalo logo PS5 a rekapitulovalo, čo už vieme

PS5 logo

Sony zahájilo svoju konferenciu na CES 2020 zhrnutím toho, čo oznámilo na minulom ročníku a pripomenutím misie, ktorej sa drží nielen herná divízia, ale celá spoločnosť.

Tieto ciele sa Sony snažína naplniť naprieč divíziami, ktoré majú na starosti vývoj televíznych, zvukových, fotografických, mobilných aj herných technológií. V mobilnom trhu spoločnosť spolupracuje na vývoji 5G technológie, ktorá bude mať využitie aj mimo telefónov. Spoločnosť tiež pripomenula svoje 8K HDR Bravia TV a slúchadlá s podporou 360° Reality Audio technológie, ktorej využitie môžeme očakávať aj na konzoli PlayStation 5.

Oznámenie informácií o tejto konzole si vzal na starosť šéf divízie PlayStation, Jim Ryan. Spoločnosť ukázala logo novej konzoly v totožnom dizajnovom jazyku, v akom sa nieslo aj logo PS4 a PS3 s uvedením modelu Slim. Sony žiaľ neukázalo dizajn ani neoznámilo žiadne nové informácie.

Došlo tak len k zrekapitulovaniu toho, čo už vieme: konzola bude mať UHD Blu-Ray mechaniku, ultrarýchle SSD, hardvérový raytracing, triggery s haptickou odozvou a napokon hardvérovo riešený 3D zvuk. Spoločnosť plánuje oznamovať veci postupne v nasledujúcich mesiacov a konzolu vydá na Vianoce 2020.

Ryan tiež pripomenul úspechy PlayStation 4: Sony už predalo 106 miliónov kusov konzoly a mesačne dosahuje 103 miliónov aktívnych užívateľov. Jedná sa o druhú najpredávanejšiu konzolu v histórii, predajmi ju prekonal už len PlayStation 2. Spoločnosť ďalej predala 5 miliónov kusov headsetu v PlayStation VR a do obchodov expedovala 1,15 miliardy hier. Služba PlayStation Plus má dnes 38,8 miliónov predplatiteľov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *