Alienware ukázal mobilnú Xbox platformu

Výrobca herných notebookov Alienware, dcérska spoločnosť Dell-u, dnes na výstave CES 2020, kde sa zároveň inej firme podarilo predstaviť až logo svojho produktu, priniesol novinárom ukázať prototyp prenosnej hernej konzoly.

Alienware UFO, dámy a páni

Ide o full PC platformu bežiacu pod Windows 10 s Xbox hernou kolekciou vrátane Halo: The Master Chief Collection. Alienware proste zobral herný notebook, zmenšil na veľkosť 720p displeja a namiesto klávesnice a myši po bokoch pricvakol joycony.

Áno, má to odnímateľné Joycony ako Nintendo Switch.

To, čo na Switchi milujeme (a chýba nám na Lite verzii) sú odcvaknuteľné bočné ovládače. Konzolu si tak vieš položiť vo vlaku alebo lietadle na stolík pred seba a hrať s položenými rukami.

Alienware tento koncept Nintendu šlohol a vylepšil o level vyššie. Dajú sa totiž spojiť do jedného samostatného controlleru.

KEDY a ZA KOĽKO?!

Toto je najsmutnejšia časť. Samotný Dell hovorí, že ide iba o prototyp a s Alienware UFO sú „veľmi blízko“. Cena aj dátum sú teda v nedohľadne. Náš skromný odhad je, že 2021 bude ešte veľmi optimistický tip.

Ohľadom ceny si ani netrúfame skúšať, no nové Alienware notebooky začínajú na 3 000 eurách. Ohľadom dotácie ceny sa pri Alienware produkte nemáme o čom baviť, Dell totiž na predaji softvéru, teda hier, nič nezarobí a nemá tak dôvod cenu umelo znižovať, ako to poznáme pri veľkých konzolách.

Na videu sa šťastlivcom z CNET umožnilo zahrať si PC verziu formuly F1 2019. Na internete nájdeš zábery aj z iných hier.

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

Pridaj komentár