RECENZIA Outriders

Outriders Recenzia

Destiny, is DAT YOU?

Po dlhej dobe sa nám do rúk opäť dostala kooperačná strieľačka z tretej osoby so silnými RPG prvkami. Pôvodne som is myslel, že nám tvorcovia naservísujú niečo na štýl Destiny, avšak bol som milo prekvapený výsledkom. Ambiciózna strieľačka od poľského štúdia People Can Fly (Bulletstorm, Painkiller) láka na dynamickú akciu a atraktívne prostredie.

Outriders

Niečo k samotnému príbehu. V márnej snahe o záchranu ľudstva sa ľudstvo vypravilo do hlbkoého vesmíru, presnejšie na záhadnú planétu Enoch. V polovici 21. storočia Zem prešla bodom, odkiaľ niet návratu, pretože klimatické katastrofy sú čoraz častejšie a nebezpečnejšie a neľútostnejšie. Svetové vlády Zeme kombinujú svoje zdroje pod novovytvoreným Enochovým kolonizačným úradom (ECA) v snahe zachrániť ľudstvo na Enochu, vzdialenej planéte podobnej Zemi.

Postavené sú dve mohutné koloniálne lode Caravel a Flores, každá z nich pojme 500 tisíc kolonistov. Napriek tomu, že Caravel uprostred stavby utrpel katastrofický výbuch, Flores sa po 83 rokoch cesty úspešne dostal na obežnú dráhu planéty Enoch. Prvými ľuďmi, ktorí vstúpili na Enoch, sú Outriders, tím elitných vojakov, ktorí majú za úlohu skúmať pristávaciu zónu a vydláždiť cestu kolonistom. Rýchlo sa však objavia anomálie, mohutné a smrteľné energetické búrky. Jeden z Outriderov (vy), ktorý prežil vystavenie anomálii, je počas bojov smrteľne zranený a Shira, vedkyňa ECA, ho vráti do kroystázy. Prebúdzate sa 30 rokov po tom, čo ste na tejto planéte pristali a zisťujete, že všade vládne neľútostná vojna.

Outriders

Tvorba charakteru a vývoj postavy

Samozrejme, predtým ako sa ponoríte do dobrodružstva si vytvoríte svoj charakter. Nečakajte ale žiaden zázrak. Upravujete primárne svoju tvár, vlasy, farbu očí a klasické markingy, ako sú jazvy alebo piercing. Takže tvorba postavy je veľmi jednoduchá. Skvelá správa je, že si svoju postavu viete upraviť kedykoľvek priamo v hre. Takže úpravy nie sú trvalé.

Potom čo si hráč vytvorí svoju vlastnú postavu, majú na výber zo štyroch tried, pričom každá z nich má jedinečné schopnosti, ktoré môžu hráči využiť. Tieto štyri triedy sú: Podvodník, ktorý dokáže rozpútať seizmické útoky, Pyromancer, ktorý dokáže manipulovať s ohňom, Devastátora, ktorý dokáže rozpútať seizmické útoky a Technomancera, ktorý používa veže a ďalšie zariadenia. Tieto špeciálne schopnosti majú krátky čas cooldownu a dajú sa kombinovať s inými zručnosťami na dosiahnutie maximálnych efektov.

Hra obsahuje aj jednoduchý strom schopností, ktorý umožňuje hráčom odomknúť a vylepšiť svoje jednotlivé skilly. Odporúčame si nájsť na internete najlepšie buildy pre jednotlivé classy, aby ste ich vyťažili na úplné maximum. Body do talentového stromu dostávate priebežne a kedykoľvek sa dajú zrasetovať, a máte tak neobmedzené možnosti, ako budovať svoju hru a zameranie.

Outriders Character Customization

Skvelý príbeh, opakujúce sa vedľajšie questy…

S hlavným questom sme sa myslím dostatočne zoznámili. Ten naozaj spracovali skvelo, bohužiaľ vedľajšie questy sú lineárne a doslova nudné. Väčšina vás posiela buď niekoho zachrániť alebo zavraždiť. Nechýbajú ani klasické WANTED plagáty či lov trofejí. Takže v základe je všetko na jedno kopyto. Buď máte ako protivníkov ľudí a takzvaných Altered (Bossov), ktorí majú špeciálne schopnosti ako vy, alebo hordu chrobákov na čele a jedným alfa samcom, ktorý je vašim cieľom. Destiny má rozhodne lepšie vedľajšie úlohy – viac pútavé, lepšie napísané, ale hlavný príbeh mi príde lepší v Outriders.

A čo zbrane?

Hráči môžu na zabitie nepriateľov použiť rôzne zbrane, ako napríklad brokovnice a útočné pušky, samozrejme strelné zbrane je možné upraviť zbraňovými módmi. To isté platí u celej zbroje. Hráči sa môžu skrývať za kryt, aby sa chránili pred útokmi nepriateľov, hoci zdravie sa obnoví, iba ak sa mu podarí zraniť alebo zabiť nepriateľov. Hráči bojujú s príšerami aj s ľudskými nepriateľmi.

Postupom hráča sa bude zvyšovať svetová úroveň (hra zodpovedá hernej náročnosti). Ak je svetová úroveň vysoká, je pravdepodobnejšie, že hráč získa špičkovú výzbroj od porazených nepriateľov. Tento nápad so svetovou náročnostou je naozaj dobre vymyslený a možno požičaný z Diabla. Avšak dávajte. pozor na to, na akej úrovni ju máte nastavenú. Mohlo by sa vám totiž stať, že sa zaseknete na nejakom bossovi, a neskôr skončia vaše ovládače zapichnuté v televízore.

Outriders

Pútavý svet

Tento svet, ktorý sa rozprestiera na symetrickej hernej mape, Vás naozaj uchváti. Pôsobí to na mňa ako jedno veľké šialenstvo. Za tri dekády vznikli veľké mestá plné života, ale aj vojnové zóny plné smrti a utrpenia. Nájdete tu aj úžasné lesné oblasti plné stromov a zelene. Nechýbajú tu ani sopky či opustené ruiny dávnej civilizácie. Jedná sa o naozaj perfektne spracovaný a navrhnutý žijúci ekosystém plný života, ale aj smrti. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bol ten fakt, že sa nejedná o otvorený svet, ale tak-povediac lineárna mapa plná uličiek, ktorá vás pustí v danej oblasti do zopár lokácií. Väčšinou sú to oblasti spojené s vedľajším questom. Keby to bol skutočne otvorený svet, hra by bola úplne na inej úrovni.

Houston, máme problém

Hra ako taká je vizuálne a aj obsahovo nadpriemerne spracovaná. Načo však vývojári zabudli, je, aby mala dostatok serverov. Kvalitných serverov. Bohužiaľ, celú dobu, čo sme sa tejto hre venovali, nebolo možné sa s nikým hrať, takže žiadni spoluhráči, žiaden cross-play, iba ja a môj kvér. Ďalším veľkým problémom bolo to, že aj keď ste chceli hrať aspoň sólo, nemohli ste, pretože potrebujete byť neustále online. Bohužiaľ to pri preťažených serveroch nie vždy išlo a vy ste tak nemohli hrať ani sami. Dokonca dnes sme hru skúšali viacerí, či to ide, a bol problém sa napojiť.

Outriders Internet Connection Error

Resumé

Outriders mali, a veríme že stále majú potenciál sa stať vysoko nadpriemerným titulom. Kombinácia úžasného sveta s RPG prvkami a online prepojením je kombinácia, ktorú veľa hráčov ocení. Bohužiaľ technické problémy a nemožnosť sa pripojiť do hry strhávajú hodnotenie hry do hlbín priemernosti. Veríme ale, že to vývojári zvládnu a vyriešia problémy.

Outriders

Celkový verdikt

6.7/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *