Májové Games with Gold zavedú na Xboxe zákon a poriadok

Games with Gold May 2021

Bláznivý apríl/duben končí, a pomaly ale osti ho strieda máj. Vo svete Xboxu to bude prvý mesiac, kedy bude možné si vychutnať free-2-play hry skutočne zadarmo, bez nutnosti platiť za Xbox Live Gold. A pre tých, čo si za členstvo platia, to znamená štyri hry Games with Gold zadarmo.

Ponuku pre Xbox One a Xbox Series X|S odštartuje stolná kartová RPG, ktorá obživla a dáva hráčovi možnosť vychutnať si ju z úplne inej perspektívy. V hre Armello, dostupnej po celý mesiac zadarmo, bude hráčovým ultimátnym cieľom stať sa ďalším králom alebo kráľovnou Armella.

V druhej polovici mesiaca môžeme očakávať real-time stratégiu Dungeons 3. Dostupná bude zadarmo na stiahnutie od 16. mája/května do 15. júna/června. Hráči budú viesť pod vedením temného elfa Thalyu tú najhrôzostrašnejšiu armádu, akú kedy svet spratril: od orkov, cez sukuby až po zombíkov, budú musieť využiť všetky dostupné triky a zbrane k tomu, aby raz a navždy porazili dobro.

Čo sa už týka hier pre Xbox 360, hrateľné aj na novších konzolách, tak v prvej polovici mesiaca od 1. do 15. mája/května budeme opäť na tej správnej strane zákona. Ponuku totiž odštartuje LEGO Batman. V boji o bezpečnosť Gothamu nebude chýbať verný pomocník Robin, možnosť kooperácie a dávka tradičného humoru z kockatého univerza.

Pokiaľ si však myslíte, že zákon a poriadok môžete nastoliť jedine ocelovou rukou, tak v druhej polovici mesiaca bude k dispozícii Tropico 4. Už legendárny El Presidente bude pripravený riadiť malý ostrovný štát v tropickom raji so všetkým, čo k tomu patrí. Treba si získať vernosť a obdiv voličov, netreba sa báť viesť diplomaciu so super-veľmocami a napokon sa bude treba postaviť zoči-voči prírodným katastrofám, ktoré sa dajú ľahko spolitizovať. A najmä netreba zabudnúť na to, že je treba si držať priateľov blízko, ale nepriateľov ešte bližšie. Hra bude dostupná od 16. do 31. mája/května pre Xbox 360, Xbox One a Xbox Series X|S.

Všetky vymenované hry budú dostupné nielen pre predplatiteľov Xbox Live Gold, ale aj pre predplatiteľov Xbox Game Pass Ultimate, ktorého je Gold súčasťou.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *