Batéria takmer vybitá? Ešte máte vela času!

Low Battery Xbox One

Tým, že ovládač od Xboxu vyžaduje batérie, musíte počítať s tým že mu po nejakom čase dôjde šťava. No ešte predtým vás na to konzola párkrát upozorní, hlavne teda po jej zapnutí alebo po opätovnom pripojení ovládaču k nej, keďže YouTube ste ovládali cez svoj iPhone. Lenže, aj keď vás konzola upozorní na nízky stav batérie, nemusíte hneď panikáriť.

Pár dní dozadu som na túto situáciu narazil a pretože sme už mali nejaké plány s webom, rozhodli sme sa pripraviť si tento celkom zaujímavý článok. Vlastne, myšlienka prišla sama už v čase prvého upozornenia o slabej batérii. Na Xboxe bol vtedy zapnutý Need for Speed Rivals, čo je hra ktorú nemôžete len tak pozastaviť kvôli „serverovému“ princípu, ktorý funguje aj keď hráte offline pretože nemáte Gold alebo jednoducho nechcete hrať s ostatnými hráčmi. Riskli sme to však a snažili sa hrať takým spôsobom, že aj keby sa gamepad vybil, pri naháňačke nestratíme veľa bodov.

Od prvého hlásenia o slabej batérii trvalo ešte 3 hodiny a 40 minút (aj so zapnutými vibráciami), kým sa ovládač vybil. Medzitým sa Xbox niekoľkokrát sťažoval na to, že by sme si mali dať pauzu za účelom výmeny paliva v ovládači, no tieto hlásenia sme si veľmi nevšímali. Takže na základe nášho menšieho experimentu to vyzerá, že aj keď vám začne Xbox hlásiť, že je najvyšší čas na výmenu batérie, máte ešte celkom dosť času na to, aby ste zabili pár zombie, porazili Manchester alebo utiekli policajtom.

Samozrejme to závisí aj od batérií, ktoré používate. My sme v tomto teste používali jednorázové batérie Varta High Energy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *