Red Dead Redemption 2 už na E3!

Red Dead Redemption

Milujeme hry od Rockstaru a ak ste fanúšikom Red Dead Redemption, potom zbystrite pozornosť. Ak ste milovali príbeh Johna Marstona, potom sa môžete tešiť na to, že Rockstar už na tohtoročnej E3 predstaví nástupcu s pomenovaním Red Dead Redemption 2: Legends of the West. Podľa toho, čo môžeme počuť od užívateľa AnonDN1978 na Reddite, sa bude hra odohrávať 12 rokov pred udalosťami v Redemption. Dokonca sa vrátime do toho istého westernového sveta, no zrejme bude detailnejší a bude tu niekoľko zmien.

V hre budeme hrať za dve hlavné postavy. Irish má teraz 21 rokov, no na divoký západ sa dostal už ako 15-ročný. Druhou postavou bude Seth, ktorý bol pôvodne pokladníkom v banke v Kansas City, no svojej práce sa vzdal po tom ako sa dozvedel, že na divokom západe nájde poklad. S rodinou sa presťahoval do mestečka Tumbleweed, ktoré sa za niekoľko rokov premení na ghost town a domovom gangov. Behom príbehu budeme môcť vidieť, ako sa Seth postupne menil na toho človeka, ktorý tancoval so zombie v Undead Nightmare.

Red Dead Redemption

Hra bude mať aj tretieho protagonistu, ktorého si vytvoríte sami v štýle GTA Online. Dáte mu vlastné meno, štýl oblečenia a aj koňa. Táto postava bude jednak onlinová a jednak príbehová, keďže ako vraví leaker, MP a SP tu bude prepojený podobne ako v Dead Rising 3, Need for Speed Rivals atp. Tretia postava bude viacmenej len doplnková a môže vám pomáhať v niektorých misiách, ak si ju sem privoláte na pomoc. Irish a Seth budú mať k dispozícii len predvolené typy oblečenia presne tak ako sme to videli pri Johnovi Marstonovi. Ten sa mimochodom v hre tiež objaví a spolu s ním aj Bonnie MacFarlane alebo šerif z Armadilla.

Príbehovú líniu by malo tvoriť približne 60 misií rozdelených medzi dvojicu hlavných postáv. Hra bude samozrejme open-world a môžete si v ňom meniť sedlá koňov, plemená a nakoniec budete môcť upravovať aj svoj domov, aj keď ešte nie je celkom zrejme, čo sa pod týmto myslí. Online časť pre zmenu ponúkne nový systém bánd, kde si zvolíte či chcete byť súčasťou gangu alebo šerif. Každá frakcia má svoje výhody a nevýhody a napríklad za policajtov nemôžete kradnúť. Ak by ste predsa len niečo kradli, mohli by ste prísť o svoju hviezdu a postavenie. Hra nakoniec ponúkne aj Co-Op režim tak ako to bolo v prípade bezplatného DLC RDR: Outlaws to the End. Má sa však jednať o niekoľko bočných mísií, do ktorých si môžete presunúť 4 až 8 priateľov.

Red Dead Redemption 2 má vyjsť najprv na Xbox One a PlayStation 4 a ako sa zdá, tak Rockstar konečne vypočuje priania PC hráčov a preto bude najnovší diel dostupný aj na PC, aj keď s odkladom. Ten by mal byť vraj len mesačný, ale všetci poznáme Rockstar.

Red Dead Redemption Irish

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *