Phil Spencer vysvetlil, ako budeme upgradovať Xbox One

E3 Microsoft Phil Spencer

Už minulý týždeň vyplávala na povrch zaujímavá informácia, že Xbox One bude finálna generácia, ktorá bude kompatibilná s novými aj budúcimi hrami. To mal zabezpečovať Windows 10, ktorý pripravil Xbox a hry na to, aby ľudia mohli upgradovať kedykoľvek sú a nemuseli by tak byť odkázaní len na generácie a tituly, ktoré pre ne vyjdú. Navyše to podporuje aj skutočnosť, že Xbox One beží prakticky na desktopovej x86-64 architektúre. Presne to by chcel Microsoft zužitkovať a v budúcnosti, povedzme v roku 2025, by váš súčasný Xbox One zvládal spúšťať aj vtedajšie hry, len v horšom grafickom kabáte.

Ale ako budeme hardvér upgradovať? To objasnil MajorNelson v podcaste na soundcloude, kam ho uploadol. Podľa neho budú tieto upgrady veľmi jednoduché – pôjde o externé doplnky, ktoré budeme pripájať do Xboxu (zrejme do HDMI konektoru, ktorý dnes slúži na pripojenie set-top boxu alebo pripojenie inej konzoly). Zároveň však budú vydávané aj ďalšie konzoly, ktoré už budú obsahovať vstavaný nový hardvér.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *