Battlefield 1 oficiálne predstavený!

Battlefield 1

Po troch rokoch nastal čas posunúť sa vpred. EA práve odhalila Battlefield 1, skutočné pokračovanie vojenskej FPS z roku 2013. V najnovšom dieli môžeme vidieť sa vrátime tam, kde začínali najvýznamnejšie historické vojny: Do Európy.

V najnovšom Battlefielde si doplníme znalosti z dejepisu, keďže tento diel sa, narozdiel od superfuturistického CoD Infinite Warfare, vráti do čias prvej svetovej vojny a zároveň je tak prvým dielom, ktorý sa bude odohrávať v tomto, zatiaľ nepreskúmanom období. Znamená to teda, že sa hra odohráva ešte predtým, než vôbec vzniklo Slovensko a že Uhorsko je ešte stále srdcom strednej Európy. Battlefield 1 sa zjavne odohráva na viacerých frontoch. Zavítame napríklad do Afriky alebo aj na Západný front, kde to vyzerá na prítomnosť iperitu. Miesto stíhačiek tu máme dvojplošníky a na rýchlu jazdu po mape sa dajú použiť kone. Ak ide o zbrane, vidíme tu Mausera, prvé ostrelovačky a gulomety, ako aj vrhacie granáty na tyčiach. Taktiež sa stretneme s čudesnými nemeckými tankami, ktoré majú na dnešné pomery celkom divný tvar.

Hra beží na engine Frostbite 3 presne tak ako predošlé diely. Ak ide o hru, tak na Xboxe One si ju vychutnáme o niečo skôr vďaka EA Access (18.10.2016). Vydanie hry je naplánované na 21. október/říjen 2016. Viac o hre samozrejme uvidíme na konferencii EA Play, deň pred E3. Príbeh nového BF, ako aj jeho multiplayer sa bude odohrávať na rôznych frontoch, pričom táto skúsenosť bude obohatená aj DLC-čkami (pravdepodobne). Tie prinesú nové mapy, rátame aj s novými zbraňami a tankami, možno aj nejaké tie rýchlejšie kone.

Istotou majú byť obrovské multiplayerové mapy pre 64 hráčov. MP bude postavený hlavne na tímovej hre a teda pôjde o team vs team. Prítomný bude aj Lone Wolf deathmatch, kde bude hrať každý za seba. Pravdepodobne oba režimy sa budú dať odskúšať v pripravovanej bete, do ktorej sa dá zaistiť predbežný vstup tak, že sa na stránke Battlefieldu stanete „Insiderom“. Neskôr však vyjde aj otvorená beta pre všetkých.

Príbeh Battlefield 1 nebude postavený len na jednej postave tak, ako to bolo u predošlých dielov. Namiesto toho budeme sledovať príbehy viacerých ľudí bojujúcich na rôznych frontoch a budeme tak vidieť, ako sa okolo nich mení svet. Takže sa tu možno dočkáme aj niečoho, čo nejak súvisí s našimi krajinami? Uvidíme.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *