Ako Agents of Mayhem nezabúdajú na posolstvo Saints Row

Agents of Mayhem

Hoci to vyzerá, že séria Saints Row už skončila, nie je tomu celkom tak. Nová hra štúdia Volition, Agents of Mayhem, má totiž ku gangstrom zo Stillwateru veľmi blízko, no zároveň k ním má veľmi ďaleko. Hra v podstate spadá do rovnakého univerza, ale sa odohráva v inom čase, inej krajine (Južná Kórea) a v neposlednom rade sa tu stretávame aj s inými hrdinami. Tým samozrejme nechýba dôvtip a ich „schopnosti“ používajú rovnakú receptúru ako to, čo sme na Saints Row milovali.

Agents of Mayhem je totiž hra, ktorej nechýba dávka humoru vyvážená zhruba rovnakou dávkou akcie, a ako čerešnička na torte tomu nechýba ani typická vlastnosť „fialových“ hier od Volitionu: paródia. Už po oznámení hry nám bolo jasné, že toto je hra, ktorá si robí srandu z rastúcej popularity hier ako je Overwatch, Battleborn a iných, kde si vyberiete character, classu a za každú postavu máte iné skilly. Saints Agents of Mayhem si už od samého začiatku robí srandu z tejto funkcie a dá vám na výber z troch postáv (alebo až zo štyroch, jednu si zrejme vytvoríte sami), s ktorými sme sa stretli v traileri.

Agents of Mayhem

Redaktor IGN, ktorý už mal možnosť hru vyskúšať, hral za Hollywooda (čo by to bolo za hru, keby v nej nebola filmová megacelebrita?!) a videl v akcii, že Volition posunul špeciálne schopnosti postáv na novú úroveň. Minimálne teda u Hollywooda, keď použijete špeciálnu schopnosť, tak vám obrazovku zaspamujú výbuchy všetkého, čo vidíte na obrazovke, proste štýl Michael Bay. Zaujímavé schopnosti majú aj ostatní hrdinovia, Hardtack, Fortune a Rama. Medzi postavami sa dá prepínať podobne ako v GTA V, takže tu máme ďalší z bodov, kde sa Agents of Mayhem úmyselne inšpirujú konkurenciou.

V Agents of Mayhem môžeme určite rátať s obrovskou dávkou všemožných easter eggov, narážok na iné hry, alebo dokonca aj na zosmiešnený remake udalostí z iných hier, takže déja-vu bude na mieste aj tentoraz. Rozhodne zaujímavé bude sledovať easter eggy narážajúce najmä na Saints Row, keďže je obrovská šanca, že tých tu bude neúrekom. Veď aj logo majú skoro rovnaké! Tvorcovia povedali, že kým Saints Row bola komédia s prvkami akcie, Agents of Mayhem bude akcia s prvkami komédie. V jednej z misií dokonca musíte zabrániť svadbe unesenej AI popovej hviezdy s nekompromisne krutým kyborgom! A že stroje nemajú city.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *