Forza Horizon má problémy s online funkciami

Forza Horizon Xbox 360

Odkedy sa Forza Horizon dostala do Deals with Gold, jej servery to majú ťažké a ľudia sa sťažujú, že im hra nefunguje tak, ako by mala. Na problémy sme počas hrania narazili aj my a pretože sme na niečo prišli, tak teraz prinášame menší informatívny článok.

Forza Horizon má momentálne viaceré problémy spojené s online funkcionalitou. Medzi také, ktoré ste si mohli za posledné dni všimnúť, patria výpadky MP, nefungujúci režim Rivals a tiež problémy s dokončovaním výzev 1000 Club. Plus tu sú aj ďalšie problémy spojené s nakupovaním DLC. To poteší hlavne ľudí, ktorí využili alebo chcú využiť súčasnú akciu na Season Pass.

1) Hra neregistruje Season Pass

Ten zabezpečuje prístup k viacerým sadám áut, ktoré hra dostala počas svojho hlavného obdobia. Problém je však v tom, že aby hra vedela, že máte Season Pass, na sťahovanie obsahu využíva iné rozhranie, než Xbox Marketplace. A pretože sú dnes servery pretažené, môže sa vám stať, že hra ani nezaregistruje, že máte Season Pass. Čo vtedy urobiť? Vyskúšal som viacero trikov na Xboxe 360 aj Xboxe One. Najviac pomohlo, keď som Xbox 360 odpojil od WiFi, znovu ho pripojil a zapol hru. Vtedy hra začala fungovať v poriadku a po načítaní sa v nej mohli začať sťahovať nové autá.

Forza Horizon X360

2) Režim Rivals

Osobitý problém, ktorý trápi hru, je nemožnosť hrať režim Rivals. Tento problém nahnevá skôr achievement hunterov, keďže režim Rivals je potrebný pre dokončenie niekoľkých z nich. U tejto funkcie to je trochu komplikovanejšie. Spočiatku, keď ste sa chceli pripojiť, hra písala, že Funkcia momentálne nie je dostupná. Fajn, to je bežná hláška, s ktorou sa stretnete všade, keď je problém sa pripojiť k serverom. Po novom však už hra píše novú hlášku, ktorá naznačuje, čo s ňou vývojári urobili: Režim Rivals je dočasne vypnutý.

Takže, Turn10 zrejme v záujme o uvoľnenie záťaže na serveroch dočasne vyplo funkciu. Nie je ale jasné, kedy ju zapne. Existuje možnosť, že to bude záležitosť pár hodín ako pri údržbe serverov pre The Division. Existuje ale aj možnosť, že funkciu zapnú až keď hra prestane byť zadarmo. To môže byť záležitosť pár dní, ale aj týždňov. Závisí od toho, či Rivals znovu zapnú tento týždeň alebo až budúci mesiac.

Forza Horizon X360

3) 1000 Club a „Upload Failed“

Hoci sa to nezdá, 1000 Club je séria výzev, ktorá vyžaduje online funkcionalitu (z nejakého dôvodu, asi kvôli Leaderboards). Kvôli preťaženým serverom však nemusia výzvy fungovať správne a niekedy sa jednoducho stane, že sa niekoľko sekúnd po jej dokončení objaví nápis „Upload Failed“ a vy ju musíte dokončiť znovu. Problém je totiž ten, že 1000 Club výzvy sa nedajú hrať offline a platí to aj o problémoch so servermi – keď sú offline ony, ani vy nemôžete plniť úlohy, hoci vám ich hra detekuje.

4) Multiplayer

No a nakoniec, nemusí vám správne fungovať multiplayer. Občas sa stane, že uprostred závodu vás jednoduch hra vráti späť kvôli tomu, že ste stratili spojenie so serverom. Nie ste sami. Ako som už povedal, servery sú preťažené a môže za to niekoľko faktorov. V prvom rade je to fakt, že Forza Horizon nie je najnovšia hra a už má svoje roky. Za tie už vyšlo niekoľko pokračovaní. Výkon aj kapacita serverov bola jednoducho upravená tak, aby zvládli nápor hráčov vo Forze Horizon 2 alebo v prichádzajúcej Horizon 3. Všetko sa vráti do normálnu, chce to len čas.

Alebo hrať ráno/poobede nášho času. Vtedy hra funguje ako-tak správne.

Forza Horizon X360

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *