5 kapitol, 5 rôznych frontov, taký je singleplayer v Battlefield 1

Battlefield 1

Battlefield 1 vychádza už tento mesiac a DICE sa ešte teraz rozhodlo odhaliť čo-to z príbehovej kampane. Dodržalo sa, že singleplayerová kampaň bude sledovať príbeh viacerých ľudí, ale to sme ešte netušili, že sa to podá takýmto zaujímavým štýlom.

Keď vás totiž v hre zabijú, objaví sa na obrazovke meno padlého vojaka (boli živí, či len vymyslení?) a následne začnete hrať za iného. Takto na obrazovke budete vídať mená rôznych padlých hrdinov, ktorí bojovali na rôznych frontoch. Každému frontu bude venovaná samostatná kapitola a čaká nás 5 dejových línií:

  1. Friends In High Places – Nemci vyhrávajú nad spojencami, priemerná dĺžka života britského pilota je 17 dní. V tejto kampani sa pokúsite zvrátiť udalosti vo váš prospech a vybojovať si západný front.
  2. Nothing Is Written – Arabské kmene už majú dosť nadvlády Osmanskej ríše, ktorá je technologicky vyspelá a vďaka obrnenému vlaku dokáže zničiť všetko, čo jej príde do cesty. Hovorí sa ale, že tu je spasiteľ, Lawrence z Arábie, ktorý spojením arabských kmeňov môže ochromiť nadvládu Osmanského Turecka.
  3. Through Mud And Blood – Jeseň 1918. Britské vojská sa pripravujú na masový útok na francúzske mesto Cambrai. Za pomoci tankov chcú spojenci prelomiť francúzsku obranu, ibaže ich tanky majú jeden zásadný nedostatok. Mark V nie je veľmi spoľahlivý. Vy budete členom tankového oddielu, ktorý sa musí naučiť spolupracovať a prebojovať sa za nepriateľskú líniu.
  4. Avanti Savoia – V zasnežených Alpách prebieha bitka medzi Talianskom a Rakúskom-Uhorskom. Komplikovaný terén a poveternostné podmienky sťažujú situáciu obom frakciám, ktoré bojuju o významnú základňu.
  5. The Runner – Veľká Británia Spojené Kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska chce rozpútať vojnu na Osmanskom území. Ich lode sa pripravujú na úder z mora, kde sa na vojenských lodiach ukrýva pol milióna vojakov.

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár