Prečo ešte nevyšlo Kingdom Hearts 3? Hra sa týka filmov, ktoré ešte nevyšli

Kingdom Hearts 3

Zrušenie Scalebound tak nejak vyvolalo vo svete obavy, že sa teraz začnú vo veľkom objavovať správy o rušení hier, ktoré sú vo vývoji nesmierne dlho. Podobnej otázke čelil aj režisér Kingdom Hearts 3, Tetsuya Nomura.

Nomura je režisérom v Square Enix a momentálne pracuje na dvoch ohlásených projektoch. Prvou záležitosťou je akčná RPG Kingdom Hearts 3, v ktorej sa opäť pozrieme do svetov Disney vo veľmi nevídanej podobe. Od tretieho dielu sa očakáva veľa noviniek, pretože prvé koncepty prišli už v roku 2006 a titul bol formálne oznámený na E3 2013. Hra má ponúknuť niekoľko nových svetov, ktoré sme mohli vidieť v nových filmoch nielen od Disney. Od počiatku vývoja Kingdom Hearts 3 už Disney stihol odkúpiť aj štúdiá ako Lucasfilm, Pixar a Marvel a je možné, že niektoré ich výtvory sa v hre objavia taktiež.

Druhou novinkou, ktorej Nomura šéfuje, je Final Fantasy VII Remake, dlho očakávaný remake 20-ročnej hry, ktorý vychádza zrejme už tento rok na PlayStation 4 a neskôr dorazí na ostatné platformy. Kvôli abnormálnej dĺžke vývoja bude tento titul vydaný ako epizodická hra. Prejdenie pôvodnej hry trvalo okolo 100 hodín a pretože sa v remaku objavia aj nejaké úplne nové úlohy a príbeh bude rozšírený, Square dospelo k rozhodnutiu vydať hru po epizódach. Lenže, vývoj takýchto diel trvá dlho a uvedomuje si to aj on sám:

„Stále napredujeme s vývojom, ale čakanie na Kingdom Hearts 3 a Final Fantasy 7 Remake bude o trochu dlhšie. Za to sa ospravedlňujem, ale chcem vytvoriť hry, ktoré naplnia očakávania. Vydanie týchto hier ešte má svoj čas,“ povedal pre japonský časopis Famitsu. Vraví tiež, že v Kingdom Hearts 3 je ešte niekoľko svetov, ktoré ešte neboli ohlásené a ešte stále sú „nedotknuté“. V prípade Kingdom Hearts 3 to znamená, že musia počkať na Disney, kým uvedie dané filmy do kín. Až potom sa môžeme baviť o hre. Ak majú byť ešte len uvedené, tak nemáme čakať, že hra vyjde tento rok.

Kingdom Hearts 3

via Gematsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *