Vďaka novému adaptéru bude váš HTC Vive bezdrôtový

HTC Vive

HTC Vive si podľa mňa naďalej drží status najlepšej virtuálnej reality na svete. Ale nič nie je dokonalé a aj Vive má svoje muchy. Od dokonalosti ho delí už len skutočná bezdrôtovosť.

Ale práve k takej sa budete môcť čoskoro priblížiť vďaka novému bezdrôtovému adaptéru pre HTC Vive. Na veľtrhu CES ho predstavila firma TPCast, ktorá sa priamo podieľala na Vive! Takže to nie je doplnok len tak od niekoho, ale od firmy, ktorá vie, do čoho ide. Môžeme tak povedať, že ide o autorizovaný doplnok, respektíve oficiálne vylepšenie pre Vive.

TPCast Wireless Kit, ako sa toto zariadenie volá, je vlastne malá krabička, do ktorej zapojíte trojicu káblov, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane headkitu. Krabička už potom zabezpečuje streamovanie obrazu a dát zo senzorov a tiež obsahuje vstavanú batériu. Pretože ono to má aj celkom vysokú spotrebu. Preto je ešte súčasťou sady aj 6000 mAh batéria, ktorú si pripevníte k pásu. Kvôli váhe sa odporúča mať opasok, aby vám to nestiahlo nohavice. Alebo to môžete mať všetko na hlave, len sa pripravte na poriadnu záťaž. Mimochodom ak ide o výdrž, tak 6000 mAh je dostatok na to, aby ste používali HTC Vive dve hodiny. Treba sa teda pripraviť na časté nabíjanie.

Cena bezdrôtového adaptéru pre HTC Vive bola stanovená na 249 dolárov a je možné, že rovnakú čiastku v eurách zaň zaplatíme v Európe.

HTC Vive TPCast Wireless Kit

via VRHeads.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *