Cities: Skylines môže byť ďalšou Xbox Play Anywhere hrou

Dlho, dlho som túžil zahrať si na Xbox One niečo, kde by som si mohol len tak stavať mesto a nemusel sa trápiť s always-online pripojením. Niečo také na počítačoch už existuje, na Xbox One to dorazí s dvojročným meškaním už túto jar. Cities: Skylines pritom môže byť ďalším Play Anywhere titulom.

Nepriamo to naznačili Paradox Interactive, ktorí zároveň s Xbox One verziou oznámili aj príchod špeciálnej Windows 10 verzie. Tá sa od steamovej edície bude líšiť prakticky len tým, že bude bundlovaná ako UWP a že bude mať už vstavaný obsah z nočnej expanzie After Dark. Existuje tu ale ešte možnosť, že treťou novinkou bude práve nami spomenutá podpora XPA. To by bolo aj fajn a možno, možno by sa Cities: Skylines dočkali podobne podareného balenia ako XPA verzia Halo Wars 2.

Určite skvelou správou je, že autori pri portovaní hry na Xbox One mysleli na to, že konzola má controller a nie klávesnicu. Port si preto vzalo na starosť austrálske štúdio Tantalus Media. Okrem toho, že momentálne pripravuje hry na Nintendo Switch, tak sa postará aj o novú, zjednodušenú ovládaciu schému pre použitie s controllerom. Samozrejme je možné, že v budúcnosti, až Xbox One začne podporovať klávesnicu a myš v hrách, že Cities: Skylines bude podporovať aj tieto periférie. Ale zrejme až po tom, ako ich začne podporovať Halo Wars 2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *