Baja: Edge of Control HD oživí split-screen a offroad závody na Xbox One

Baja Edge of Control HD

Niektoré hry ponúkajú mnoho zábavy, no nedokážu sa presadiť medzi väčšími titulmi a skončia v zabudnutí. To je aj prípad offroadovej hry Baja, na ktorú si THQ Nordic spomenulo a rozhodlo sa, že ju pinesie aj na súčasné konzoly.

Závodná hra z prostredia južnej Kalifornie (a.k.a. SoCal) sa s príchodom na Xbox One a PlayStation 4 dočká viacerých vylepšení, aj keď graficky to ani tentoraz nebude žiadna Forza. Hra však ponúkne decentnú grafiku, obohatenú o kvalitnejšie textúry, vyšší framerate a viac detailov. No vlastne všetko to, čo prezentuje nárast výkonu oproti Xboxu 360. Hra tiež dostane vylepšené efekty osvetlenia a prachu, takže driftovanie na piesku bude o niečo viac cool. Efekty tieňov si prešli upgradom renderovacích techník a celkovo došlo k zlepšeniu hry na rôznych frontoch. Mimo iného sa to odrazilo na zlepšenom ovládaní a na zjednodušenom UI.

Takou netradičnou vychytávkou hry je lokálny multiplayer pre 4 hráčov, teda niečo, čo by mohol v nasledujúcich mesiacoch znovu oživiť Nintendo Switch (a presunúť to aj na iné platformy). Ďalej hra ponúka desiatky vozidiel, 9 otvorených svetov, viac ako 100 tratí a 1000 míľ trás. Tiež sú pritomné rôzne typy závodov ako Hill Climb, Baja Endurance, Closed Track a ďalšie. Baja: Edge of Control vyjde v priebehu druhého štvrťroka 2017.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *