Microsoft nevylučuje Xbox na cestách, ale zrejme bude iný

Nokia NGage Xboy

Svet prenosných konzol nadobro ovládlo Nintendo, ktoré má v tomto segmente hneď dve konzoly: 3DS a Switch. Konkurencia v podobe PS Vity je nadobro mŕtva a nevyzerá to, že by sa Sony ešte niekedy chcelo vracať k handheldom. Ale čo Microsoft?

O možnom handhelde s logom Xbox sa hovorilo už niekoľkokrát. Prvé nápady na vyvinutie takej mašinky mal Microsoft ešte v čase, kedy vyvíjal Xbox 360. V čase, kedy zažívalo PSP ohromný úspech. Vtedy to ale pre Redmond nebola priorita. A tak, ako rýchlo tento nápad vznikol, tak aj zanikol. Dnes však nie je postoj Microsoftu k handheldom veľmi odlišný. Naďalej si stojí za názorom, že handheld nie je priorita. Tú má momentálne Project Scorpio a ekosystém, ktorý vznikol medzi Xbox One a Windows 10.

Phil Spencer však zastáva názor, že vlastný handheld ani nebude potrebný. Microsoftu totiž stačí, aby na mobiloch dokázal rozšíriť Xbox Live. Ten momentálne využíva crossplatformovo len pár titulov ako Wordament či Minecraft: Pocket Edition. Obe hry majú na svojich platformách prepojenie s Xbox Live, čo zahŕňa leaderboards, multiplayer aj achievementy. Microsoft verí, že prenosný trh patrí mobilom, čo v podstate len utvrdzuje myšlienku, že Microsoft môže tento trh ovládnuť len rozšírením služby Xbox Live. Zastrešením hier pod XBL by sa dosiahol tiež spoľahlivý cross-platform multiplayer.

Xbox Live Mobile

via Twitter

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *