DiRT 4 sľubuje takmer nekonečné množstvo tratí vďaka Your Stage režimu

DiRT 4

Codies začínajú trochu viac približovať plány okolo DiRT 4 a tentoraz bližšie predstavili funkciu Your Stage. Od tejto novinky si tvorcovia sľubujú takmer nekonečné množstvo tratí v piatich lokalitách sveta, čo by znamenalo hotové potešenie pre fanúšikov rally žánru.

Hra si k dosiahnutiu takmer nekonečného množstva tratí zrejme dopomôcť procedurálnym generovaním sveta s použitím máp, ktoré boli vytvorené pre jednotlivé lokality v hre. Celkovo nás DiRT 4 zavedie na päť miest, do Austrálie, Španielska, Michiganu, Švédska a Walesu. Každá z týchto lokalít má svoje jedinečné vlastnosti, atmosféru a podľa videa to môže vyzerať, že tvorcovia vytvorili pre každú lokalitu jednu obrovskú mapu.

Ak by to bola pravda, potom by Your Stage nemusela generovať celú mapu, stačilo by jej len držať sa určitých bodov v existujúcom svete a len by ich poprepájala. Funkcia ako taká okrem vytvorenia trate umožní nastaviť si čas a počasie, dĺžku a komplexnosť trate a následne už len necháte DiRT, aby odviedol robotu za vás (a za vývojárov). A ak vám vytvorená lokalita nevyhovuje, môžete si vytvoriť ďalšiu.

Vývojári tiež oznámili Day One Edition hry, ktorá obsahuje hru, Hyundai R5 a prístup do exkluzívneho eventu na začiatku júna/června (9-11) a Founder Icon odznak.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *