The Occupation: Hra o teroristickom útoku v Londýne predstavená v nesprávny čas

The Occupation

Niektorí sa s tým teda moc nekašľú. Včerajší útok v Londýne vyvolal znovu búrlivé diskusie a pohoršenie nad situáciou v Európe, no podaktorí ho využili na svoj marketing. Aj keď veríme, že išlo skôr o náhodu, nemohli sme si nevšimnúť oznámenie hry The Occupation.

Tá bola totiž oznámená v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Odohráva sa v Londýne v roku 1987 v čase teroristického útoku. Pri ňom v hre zomrelo 23 ľudí, čo je niekoľkonásobne viac oproti tomu, koľkí prišli o život včera. Útok v hre však pripravil pôdu pre nastolenie diktatúry, ktorá obmedzí základné práva britov v záujme boja proti terorizmu. Vy ste však celkom silná osobnosť. Ste novinár a tak práve vaše kroky majú moc ovplyvniť verejnú mienku. No niekedy si musí aj novinár zašpiniť ruky a tak hráčov čaká nielen príbeh o odhalení vládnej konšpirácie, ale aj stealth. Vlastne tá hra vyzerá lákavo (trailer mi ale miestami pripomína We Happy Few). Len keby si autori zvolili lepší čas na jej oznámenie. Ale je pravda, že teroristi sú nevyspytateľní.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Kamil píše:

    Musim povedat, ze grafika sa mi paci a dej vyzera zaujimavo 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *