Project Scorpio bude oveľa menší, než ste si mysleli!

Project Scorpio je téma posledných mesiacov a pokračujeme v nej aj dnes. O konzole sa pomaly dostávajú na internet významné informácie, ktoré súvisia s hrami aj s designom konzoly ako takej.

A teraz môžeme odhaliť niečo viac o tom, ako vyzerá! Konzola bude oveľa menšia než pôvodný Xbox One, pričom rozmermi sa viac približuje k Xbox One S. Lenže, ako dať tak 4,5-krát výkonnejší hardvér do tak malého tela? Jednoducho. Project Scorpio ponúkne pokročilé, zrejme hybridné vodné chladenie, aké nájdeme v Surface Pro 4. Vďaka tomu by bol Scorpio prvou konzolou na svete, ktorá ponúkne takúto vychytávku. Súdiac podľa renderov, konzola by tiež mala byť orientovaná skôr na výšku než na šírku.

Nakoniec, veci sa majú tak, že predajcovia odhalia finálne parametre konzoly Project Scorpio už budúci štvrtok. Konzola však disponuje grafikou s výkonom 6 teraflopov, procesorom AMD (Ryzen?) a nakoniec disponuje 12GB GDDR5 pamäte, ktorú má aj PS4. Len tá má menšiu kapacitu, 8GB. Stará ESRAM z Xbox One už neexistuje. Tituly pre Project Scorpio vychádzajú aj pre Xbox One, len v nižšom rozlíšení. Konzola má aj vstavaný zdroj.

Xbox One S Size Comparison

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *