Aký veľký je XDK Project Scorpio?

Project Scorpio XDK

Jez Corden z portálu WindowsCentral včera cez Twitter ukázal nové videjko, ktoré nám ukazuje vývojárske kity Project Scorpio z rôznych uhlov. Prídavným bonusom videa bola ukážka toho, ako funguje predný LED panel.

Ten ukazuje vývojárom informácie o framerate a pravidelne aktualizuje záťaž hardvéru pri testovaní nových hier, od ktorých sa očakáva, že pobežia vo vysokom rozlíšení a zároveň pri čo najvyššom framerate. Video však zároveň dalo priestor špekuláciám o tom, aký veľký je tento devkit.

Project Scorpio Devkit

Zistiť sa to dalo vďaka USB portom na prednej strane zariadenia. Jedná sa o klasické USB 3.0 porty a nejde o žiadne špeciálne „vývojárske“ porty, takže majú tradičné rozmery. Vďaka nim sa podarilo zistiť, že devkit Project Scorpio má dĺžku 361,1mm a výšku 81,64mm. Navyše, ak by mal tento devkit rovnaký pomer strán ako predošlé konzoly, potom by mal mať tento devkit šírku 281,5mm.

V praxi to znamená, že vývojárske kusy, ktoré majú 24GB RAM, výkonnejší grafický čip a dvojicu pevných úložísk (+ ďalšie veci, ktoré ju zväčšujú oproti finálnemu zariadeniu) – sú väčšie než Xbox One. Ten mal, pre porovnanie, 333mm na šírku a 78mm výšku. Samozrejme, predajný kus bude menší. Podľa zdrojov WindowsCentral, bude predajná verzia výrazne menšia, než Xbox One. Teda sa bude blížiť rozmerom Xbox One S.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár