Kinect vyžaduje adaptér pre Project Scorpio

Kinect Adapter for Xbox One S and Windows 10

Microsoft sa už zaviazal, že rodina Xbox bude podporovať všetko príslušenstvo, ktoré tu bolo vydané. Platí to o ovládačoch, o hrách, skrátka o všetkom na čo si spomeniete. Napriek tomu existuje jedna výnimka – Kinect.

Už Xbox One S sa zbavil Kinect portu a zdalo sa, že Microsoft takto pomaly ale isto ukončuje podporu pre pohybový senzor a hry. Či to tak naozaj bude alebo ho čaká oživenie, ukáže až čas. Nateraz je ale jasné, že Kinect si k Xbox One S nepripojíte bez adaptéru. Ten sa dal do minulého mesiaca získať zadarmo pri upgrade z One na One S, samostatne však stojí okolo 40€. Vďaka nemu je potom možné pripojiť Kinect k ďalším zariadeniam, konkrétne k Xbox One S, k počítačom s Windows 10 a po novom aj k novej konzole Project Scorpio. Tým zároveň Microsoft potvrdil, že Kinect a hry preň budú fungovať aj s najnovšou konzolou, čo môže značiť príchod nových titulov alebo funkcií. Najnovšie má tento senzor získať zoom pre Beam.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *