Microsoft už čoskoro spustí Minecraft Marketplace pre Windows 10 a Pocket Edition

Minecraft

Dávno, dávno predtým, než sa pár chytrých hláv dalo dokopy a založilo Xboxer, mala táto partia svoj vlastný Minecraft server a hľadala rôzne spôsoby, ako si zážitok z MC vylepšiť. Starý dobrý MineCentral dodnes síce neprežil, zato Minecraft áno a teší sa aktívnej podpore vývojárov aj fanúšikov.

Na internete sa dajú nájsť milióny modov. Takmer všetky sú ale dostupné len pre vanilla PC verziu hry a nie pre ostatné verzie, ktoré sú dostupné pre všetko možné. Microsoft však vypočul priania hráčov a mody do týchto verzií prídu. Budú dostupné v novom obchode Minecraft Marketplace, ktorý bude strediskom skinov, texture packov a máp pre Windows 10 a Pocket Edition.

Microsoft to vidí ako skvelé miesto, kde môžu hráči bezpečne nakupovať a vyhľadávať nový obsah. Aby toho nebolo málo, všetko bude kompatibilné so všetkým. Žiaľ, nateraz bez podpory Xbox One verzie. Tá totiž beží na inom engine než ostatné verzie, ktoré už využívajú Bedrock Engine. Nekompatibilita s enginom však znamená, že Marketplace pre Xbox One neuvidíme tak skoro, ak vôbec.

Minecraft Marketplace Home

Všetok obsah bude uložený na serveroch Xbox, takže pristupovanie vyžaduje Xbox Live konto. Naň sa budú viazať všetky nákupy a downloady, ktoré komunita vytvorila. Taktiež sa tu budú nachádzať mody priamo od Microsoftu, ktoré však budú dostupné v samostatnej sekcii. Prednosť má komunita. A aby sa Marketplace tešil popularite hneď od začiatku, spojil sa so známymi tvorcami modov a máp, ako sú Noxcrew, QwertyuiopThePie, Blockception, Blockworks, Imagiverse, Sphax, Polymaps, Razzleberry Fox a Eneija Silverleaf. Tiež tu možno čakať PureBDcraft Texture Pack.

Lenže nebude to tak celkom zadarmo. Minecraft Marketplace prinesie novú digitálnu menu, Minecraft Coins, ktorá sa dá zakúpiť pomocou in-app nákupov. Konkrétne budú dostupné balíčky 320 coinov za $2, 840 coinov za $5 a 1720 coinov za $10. Microsoft má v pláne predávať svoje skin packy za 320, texture packy za 480 a adventure mapy za 960 coinov.

Minecraft Marketplace Content

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár